Bayern môže spečatiť zisk titulu, chlieb sa bude lámať vo Wolfsburgu

Bundesligový program dnes bude skutočne poriadne nabitý. Bayern môže byť už poobede staronovým majstrom. Okrem toho uvidíme aj dôležité súboje o miestenky do pohárových súťaží.

Šláger kola uvidíme vo Volkswagen aréne vo Wolfsburgu. V priamom súboji sa o miestenku do Ligy majstrov pobijú domáci vlci s Borussiou Dortmund. Pred vzájomným zápasom sú na tom prekvapujúco lepšie domáci futbalisti, ktorým patrí tretie miesto v tabuľke.

Patrí im úplne zaslúžene. V novom roku hrajú fantastický futbal a vyhrávajú takmer všetky zápasy. V posledných šiestich kolách zaváhali dvakrát. V oboch prípadoch ale s priamymi konkurentmi z prvej štvorky. Vo Frankfurte prehrali 3:4, o týždeň neskôr doma podľahli Bayernu 2:3.

Z týchto dvoch prehier sa už ale dokázali spamätať. Pred tromi dňami zvládli zápas v Stuttgarte a pripísali si šestnáste víťazstvo v sezóne. Dnes ich čaká ďalší stret s tímom, ktorý túži po miestenke do Ligy majstrov. Borussia Dortmund je piata, na Wolfsburg stráca päť bodov.

Krízu už ale zrejme čierno-žltí prekonali, v posledných troch kolách bodovali naplno. Postupne si poradili so Stuttgartom, Brémami a naposledy aj s Unionom Berlín. Zápasy s Wolfsburgom vyznievajú jednoznačne v prospech Borussie.

Die Schwarzgelben vyhrali z posledných 11 ligových duelov desať, raz získali bod za remízu. Wolfsburg porazil Borussiu v lige naposledy v sezóne 2014/15. V posledných ôsmich zápasoch vlci nedokázali streliť ani jeden gól, inkasovali v nich až 16-krát. Najlepším strelcom vo vzájomných zápasoch je Marco Reus. Kapitán Borussie strelil Wolfsburgu 8 gólov.

Wolfsburg – Dortmund (komentuje F. Mentel)

Bayern Mníchov si s prehľadom kráča pre 31. bundesligový titul. Po dvoch zaváhaniach Lipska v rade má štyri kolá pred koncom luxusný 10-bodový náskok. Ak si dnes poradí v Mainze, tak titul definitívne obháji deviatykrát v rade. Domáci sa budú zo všetkých síl snažiť, aby sa tak nestalo.

Mainz prežíva v kľúčovej fáze sezóny najlepšie obdobie. Z posledných dvanástich zápasov vyhral až sedem, prehral iba dvakrát. Vďaka vynikajúcej sérii sa dostal zo zostupového pásma, stále však nemá vyhrané. K dobrú má len dva body. Dnes sa v každom prípade triumf domácich neočakáva.

Do zostavy by sa mal vrátiť najlepší strelec ročníka Robert Lewandowski. Poliak vynechal štyri duely pre problémy s kolenom. Nešlo však o nič vážne a mal by byť pripravený. Z osobného hľadiska mu ide o veľa. Chýba mu 5 zásahov na prekonanie gólového rekordu Gerda Müllera.

Mainz – Bayern (S. Suvák)

Zaujímavé to bude aj v poslednom stretnutí dnešného programu. V BayArene uvidíme ďalší súboj priamych konkurentov v boji o európske poháre. Štyri kolá pred koncom k nim má o niečo bližšie Eintracht Frankfurt, ktorý sa sa nachádza na štvrtom mieste.

Bayer Leverkusen má po viacerých zaváhaniach v posledných mesiacoch o deväť bodov menej a je šiesty. Ligu majstrov si budúcu sezónu pravdepodobne nezahrá, istú však nemá ani pohárovú súťaž číslo dva. Po dobrej sérii sa na Bayer dotiahla Borussia Mönchengladbach a odpisovať by sme nemali ani Union Berlín. Body potrebujú obaja a my sa môžeme tešiť na fantastický duel.

Leverkusen – Frankfurt (S. Suvák)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Extra GO
15:25 DS8 Union Berlín – Brémy
15:25 DS7 Freiburg – Hoffenheim

2. BUNDESLIGA
12:55 DS1 Paderborn – Düsseldorf
12:55 DS2 Osnabrück – Kiel
12:55 DS3 Norimberg – Heidenheim