Borussia cestuje na horúcu pôdu, Bayern vyzve nováčika

Futbalisti Borussie a Bayernu sa budú snažiť pokračovať tam, kde skončili. Tesne pred reprezentačnou prestávkou obaja najväčší ašpiranti v boji o titul zvíťazili v domácom prostredí. Dnes sa pokúsia uspieť na štadióne súpera.

2. BUNDESLIGA

Program odštartujeme tradičným spôsobom. V druhej lige sa pozrieme do Fürthu. Trojlístky privítajú v domácom prostredí v Bavorsku obávaného súpera z Hamburgu. HSV sa na tretí pokus pokúsi dotiahnuť postupovú misiu do úspešného konca. Dva roky po sebe skončil na štvrtom mieste a nekvalifikoval sa ani do baráže. Tento rok nechcú zverenci Daniela Thiouna pripustiť niečo podobné. A začali dobre. Oba úvodne zápasy vyhrali. V prvom kole si poradili s Fortunou Düsseldorf, pred reprezentačnou prestávkou prestrieľali v sedemgólovej prestrelke Paderborn.

12:55 Fürth – Hamburg (komentuje K. Jakubovič)

Extra GO
12:55 DS7 Karlsruher – Sandhausen
12:55 DS6 Braunschweig – Bochum

BUNDESLIGA

Zostrelí Kramarič aj Borussiu?

Hoffenheim vstúpil do novej sezóny ako vietor a už dokázal šokovať aj majstra. Ešte predtým si ale poradil s capkami z Kolína tesne 3:2. O týždeň neskôr šokoval celé Nemecko. Majstrovský Bayern pred premiérou v Lige majstrov ponížil rozdielom triedy. Strojcom úspechu bol útočník TSG Andrej Kramarič, ktorý strelil v zápase dva góly zo štyroch. Hoffenheim na tento fantastický úspech nadviazať nedokázal. O pár dní neskôr padol vo Frankfurte. Tesne pred reprezentačnou prestávkou si pripísal prvú prehru sezóny, na ktorú bude chcieť čo najskôr zabudnúť.

Aj Borussia už stihla prehrať jeden ligový duel. V druhom kole nečakane nestačila na Augsburg, ktorý patrí k jej obľúbeným súperom v Bundeslige. Pred repre pauzou ale dokázala zlý výsledok suverénnym spôsobom odčiniť. V Signal Iduna Parku rozprášila Freiburg presvedčivo 4:0. Po troch kolách nazbieral najväčší vyzývateľ Bayernu v boji o titul šesť bodov. Rovnako ako Hoffenheim. Dortmundu sa v zápasoch s Hoffenheimom dlhodobo nedarí. Tri body nezískal ani v jednom zápase z posledných piatich a túto bilanciu dnes bude chcieť vylepšiť.

15:25 DS1 Hoffenheim – Dortmund (S. Suvák)

Predpokladané zostavy:
Hoffenheim: Baumann; Posch, Vogt, Akpoguma; Kaderabek, Geiger, Rudy, Skov; Baumgartner; Dabour, Kramarič
Dortmund: Burki; Piszczek, Hummels, Can; Meunier, Bellingham, Witsel, Guerreiro; Sancho, Haaland, Reyna

Nováčik chce prekvapiť majstra

Favorit duelu v Bielefelde je jasný. Domáci výber má však svoju silu, ktorú bude chcieť ukázať. Navyše hráči Arminie sú v porovnaní s hráčmi majstra oddýchnutí a plní síl. Bayern musel po reprezentačnej prestávke okamžite absolvovať duel nemeckého pohára. Dnes nastúpi do ligového zápasu a už v stredu si v pohárovej Európe zmeria sily s nepríjemným Atléticom Madrid. Futbalový program je pre nemeckého majstra naozaj neúprosný. Hansi Flick musí predviesť svoje trénerské schopnosti a využiť čo najviac hráčov kádra, aby predišiel zbytočným zraneniam.

Otázne je, či bude môcť počítať so službami Roberta Lewandowského. Najlepší strelec posledných ročníkov Bundesligy si v zápase s Talianskom poranil členok. Ďalší zápas s Bosnou ale odohral a v podstate sám v ňom zrežíroval víťazstvo. Napriek tomu je možné, že ho nemecký tréner pošetrí na dôležitý súboj v Lige majstrov. Do duelu s určitosťou nezasiahne letná posila z Manchestru CIty. Leroy Sané má problémy s kolenom a ešte nie je pripravený na sto percent. V zostave sa možno objaví Douglas Costa, ktorý sa do Bavorska vrátil z Juventusu po piatich rokoch.

18:25 DS2 Bielefeld – Bayern (K. Jakubovič)

Bielefeld: Ortega; Brunner, Pieper, Van de Hoorn, Lucoqui; Hartel, Doan, Prietl; Klos, Soukou, Cordova
Bayern: Neuer; Pavard, Boateng, Alaba, Hernandez; Kimmich, Goretzka; Gnabry, Muller, Davies; Lewandowski