Bayern sa chce vrátiť do čela, Schalke si ide pre body do Mainzu

Na včerajšie víťazstvo Dortmundu a Lipska chce dnes rovnako zareagovať aj majstrovský Bayern. Do cesty sa mu postaví nováčik z Kolína. Schalke momentálne stráca body ako na bežiacom páse a to bude chcieť zastaviť v Mainze, ktorý opäť bojuje o ligovú príslušnosť.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

2. Bundesliga
13:25 Aue – Kiel (DS3, komentuje K. Jakubovič)

Bundesligovým predkrmom bude súboj z druhej najvyššej súťaže medzi tabuľkovými susedmi. Domác Aue na ôsmom mieste vyzve Kiel, ktorý sa s rovnakým počtom bodov nachádza v tabuľke o jedno miesto vyššie.

Bundesliga
15:25 Kolín n. R. – Bayern (DS1, S. Suvák)

Sériu šiestich ligových víťazstiev Bayernu ukončilo v minulom kole Lipsko, s ktorým sa majster doťahuje o pozíciu lídra Bundesligy. Lipsko svoj včerajší zápas s Werderom zvládlo na výbornú a tak sú dnes na ťahu Mníchovčania.

Tých dnes čaká veľmi nepríjemný súper, ktorému sa v novom roku darí nad očakávania a zubami nechtami bojuje o udržanie sa v elitnej súťaži. Reč je o Capkoch z Kolína, ktorí predvádzajú od polovice decembra fantastické výkony.

Z posledných šiestich zápasov vyhrali nováčikovia päť. Naposledy si doslova pochutnali na Freiburgu, ktorý zničili 4:0. Na Bayern tak rozhodne nečaká odovzdaný súper, práve naopak. Capkovia plánujú favorita poriadne potrápiť a zabojovať o body.

Predpokladané zostavy:
Kolín: T. Horn – Ehizibue, Bornauw, Czichos, Katterbach – Skhiri, Hector – Drexler, Uth, Jakobs – Cordoba
Bayern: Neuer – Pavard, J. Boateng, Alaba, Davies – Kimmich – Goretzka, Thiago – T. Müller, Gnabry – Lewandowski

17:55 Mainz – Schalke 04 (DS1, S. Suvák)

O jedno miesto pod Kolínom sa v tabuľke nachádza nevýrazný Mainz. Ten si po piatich prehrách v rade konečne pripísal prvé jarné víťazstvo, na ktoré by rád nadviazal aj v dnešnom domácom zápase so Schalke.

Mužstvo z Gelsenkirchenu v momentálnej forme nie je nezdolateľné, Mainz vie byť navyše v domácom prostredí veľmi nepríjemný, čo si uvedomuje aj tréner hostí David Wagner. “V Mainze to nikdy nie je jednoduché. Musíme do toho dať absolútne všetko. Iba vtedy máme šancu na pozitívny výsledok.”

Predpokladané zostavy:
Mainz: Zentner – St. Juste, Bruma, Niakhaté – R. Baku, Barreiro, Latza, Brosinski – Öztunali, Quaison – Szalai
Schalke: Nübel – Becker, Todibo, Nastasic, Oczipka – Mascarell – Schöpf, McKennie – Harit – Gregoritsch, Raman