Lipsko môže využiť zaváhanie majstra, Leverkusen zavíta do Augsburgu

Kvôli začiatku európskych pohárových súťaží uvidíme dnes až tri bundesligové stretnutia.

Na obed sa pozrieme do Augsburgu. Domáci výber privíta ambiciózny Bayer Leverkusen. Obe mužstvá potrebujú bodovať naplno. Augsburg sa nachádza až na trinástom mieste a k dobru má iba štyri body. Bayer Leverkusen vyhral z ôsmich ligových zápasov iba dva a prepadol sa na piate miesto tabuľky. Stratil kontakt s vedúcim kvartetom. Na Eintracht a Wolfsburg stráca pred dnešným duelom už šesť bodov. Včera sa na neho navyše dotiahla Borussia Dortmund.


Leverkusen bol pred posledným zápasom roku 2020 na prvom mieste Bundesligy. Na záver roka prehral šláger s Bayernom a táto prehra ho evidentne zlomila. Bayer sa v novom kalendárnom roku nevie dostať do tempa. Mizernú formu potvrdil aj v pohároch.

Na začiatku februára vypadol z nemeckého Pokalu, kde nestačil na klub z tretej ligy. V prvom kole play-off Európskej ligy zase pred štyrmi dňami podľahol 3:4 švajčiarskemu Young Boys. Vďaka trom streleným gólom na štadióne súpera je však favoritom na postup do osemfinále práve Bayer.

Augsburg – Bayer Leverkusen (komentuje S. Suvák)

Druhé zaváhanie Bayernu môže už dnes využiť Lipsko, ktoré by v prípade víťazstva strácalo na majstra už iba dva body. Lipsko vyhralo tri zápasy v rade a momentálne je vo vynikajúcej forme. Dnes si navyše v Berlíne pomeria sily s utrápenou Herthou.

Berlínske mužstvo sa napriek miliónovým investíciám nachádza len bod nad zostupovým pásmom. Po Schalke je rozhodne najväčším sklamaním ročníka. Na rozdiel od mužstva z Gelsenkirchenu ho ale vôbec netrápi finančná situácia.

Tak kde je problém? To pravdepodobne netuší nikto v klube, pretože Hertha podáva mizerné výkony počas celého ročníka a nepomohla jej ani výmena trénera. Bruna Labbadiu pred pár týždňami vystriedal maďarský tréner Pal Dardai. V troch zápasoch zatiaľ získal iba jeden bod.

Hertha BSC – RB Lipsko (S. Suvák)

Bundesligový program zakončíme v Hoffenheime, kde uvidíme súboj tabuľkových susedov. Dvanáste mužstvo tabuľky privíta jedenáste. Werder Brémy nazbieral v aktuálnom ročníku rovnaký počet bodov ako Hoffenheim. Potreboval na to o jeden zápas menej.

Dnes môže rivalovi v tabuľke ešte odskočiť. Aktuálna forma hrá v jeho prospech. Werder prehral iba jeden zápas z piatich, po suverénnom víťazstve s Herthou si ale pripísal iba jeden bod za remízu so Schalke, čo je s ohľadom na situáciu vo Veltins Aréne sklamaním. Bod získal aj naposledy v domácom súboji s Freiburgom. Hoffenheim je na tom momentálne horšie. V posledných troch zápasoch získal iba jeden bod z deviatich. Čelil však oveľa náročnejším súperom ako Werder. Postupne hral s Frankfurtom, Bayernom a naposledy Borusiou Dortmund, s ktorou remizoval 2:2.

Hoffenheim – Brémy (F. Mentel)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.