Šláger vo Wolfsburgu, Eintracht chce schladiť capkov

Ďalšie dva zápasy sú na programe aj v nemeckej Bundeslige. Zaujímavé zápasy uvidíme vo Frankfurte a Wolfsburgu.

Na úvod uvidíme súboj dvoch tímov, ktoré sú momentálne vo vynikajúcej forme. Frankfurt privíta v domácom prostredí capkov z Kolína. Po troch víťazstvách v rade sa Eintracht prepracoval na štvrté miesto tabuľky, kde by sa rád udržal. V novom roku ešte neprehral ani jeden bundesligový zápas. V prípade víťazstva zvýši náskok pred Borussiou na šesť bodov. Dnes bude favoritom.

Capkovia vyhrali dva zápasy v rade, vďaka čomu sa dostali zo zostupovej zóny do bezpečia. Momentálne majú k dobru štyri body. Ďalší trojbodový zápis by ich posunul do stredu tabuľky. Naposledy zaskočili favorizovanú Borussiu Mönchengladbach, v Borussia Parku zvíťazili 2:1. Pred dnešným duelom sú plní sebavedomia a pokúsia sa o ďalšie prekvapenie.

Frankfurt – Kolín n. R. (komentuje S. Suvák)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Atraktívny duel uvidíme podvečer vo Wolfsburgu. Okrem Bayernu majú práve vlci najlepšiu formu v Bundeslige a hodlajú ju potvrdiť v domácom stretnutí s Borussiou Mönchengladbach. Oba celky si chcú v budúcej sezóne zahrať v pohárovej Európe. Bližšie k nej majú momentálne domáci. Wolfs postupne zdolali Mainz, Leverkusen, Freiburg a naposledy aj Augsburg. Ani v jednom zápase neinkasovali, súperom nastrieľali osem gólov. Gladbach to nebude mať jednoduché.

Najmä v momentálnej forme. V posledných dvoch zápasoch získal iba jeden bod zo šiestich za remízu s Unionom. V minulom kole nečakane podľahol Kolínu a opäť nevyužil ďalšie zaváhanie Borussie Dortmund. V tejto sezóne vyhral účastník Ligy majstrov iba osem zápasov z dvadsiatich. Nachádza sa až na siedmom mieste tabuľky, čo je po posledných sezónach veľké sklamanie.

Wolfsburg – Mönchengladbach (S. Suvák)