Signal Iduna Park navštívi Hoffenheim, Bayer privíta Mainz

Sobota bude tradične nabitá nemeckým futbalom. Na hlavný program sa naladíme zápasmi z druhej najvyššej súťaže. Poobede sa presunieme na bundesligové trávniky. V priamom prenose sa o body pobijú hráči Leverkusenu i Borussie Dortmund.

Bayer Leverkusen je od prehry s majstrovským Bayernom v závere minulého roka ako vymenený. Zo siedmich ligových zápasov vyhral iba dva, ani raz si nedokázal udržať čisté konto. Vypadol dokonca aj z nemeckého pohára, v osemfinále nestačil na mužstvo zo štvrtej ligy. Zahanbujúci výsledok už medzičasom stihol aspoň mierne napraviť.

Naposledy Bayer dosiahol vynikajúci výsledok. V domácom prostredí strelil päť gólov Stuttgartu, dvakrát ale vyberal loptu z vlastnej siete. Obrana Leverkusenu je v novom roku skutočne deravá a to sa dnes pokúsi využiť Mainz, ktorý zo všetkých síl bojuje o záchranu. Takmer celú sezónu sa nachádza na predposlednom mieste tabuľky. V posledných týždňoch si ale výrazne polepšil.

Z troch zápasov vyhral dva, na záchranu momentálne stráca štyri body. Vonku sa však Mainzu v Bundeslige absolútne nedarí. Z deviatich zápasov vyhral iba jeden. Leverkusen navyše nepatrí medzi jeho obľúbených súperov. Mainz podľahol Bayeru šesťkrát v rade.

Bayer Leverkusen – Mainz (komentuje F. Mentel)


V Signal Iduna Parku uvidíme priamy súboj dvoch vynikajúcich strelcov. 14-gólový Erling Haaland z Borussie Dortmund zvedie súboj s Andrejom Kramaričom. Kanonier Hoffenheimu strelil o jeden gól menej. Medzi mužstvami je desaťbodový rozdiel, nálada v šatni je ale aj napriek tomu momentálne veľmi podobná. Borussia prehrala tri zápasy z posledných štyroch a bude mať čo robiť, aby sa prebojovala do prvej štvorky. Na štvrtý Frankfurt momentálne stráca štyri body. Vedúce kvarteto je ale na rozdiel od Borussie vo vynikajúcej forme.

Každý tím z prvej štvorky vyhral minimálne tri zápasy v rade, Bayern a Wolfsburg dokonca štyri. Talentovaní mladíci z Dortmundu sa musia čím skôr prebrať. Konzistentnosť výkonov robí v tejto sezóne problémy aj Hoffenheimu. V niektorých zápasoch vie partia okolo Kramariča zahviezdiť, vzápätí ale dokáže prekvapiť v negatívnom zmysle. Chorvátskemu reprezentantovi zápasy s Dortmundom chutia. Borussii strelil sedem gólov v šiestich vzájomných zápasoch. Päť z nich jej strelil v posledných dvoch stretnutiach, obe Hoffenheim vyhral.

Dortmund – Hoffenheim (S. Suvák)

Bundesligový program ukončíme v hlavnom meste. Union Berlín privíta v domácej aréne utrápene Schalke a pokúsi sa využiť jeho katastrofálnu formu. Union je ale na tom v posledných týždňoch veľmi podobne. V posledných štyroch zápasoch získal iba bod. Nebyť fantastickej jesene, bojoval by so Schalke o záchranu. O svoju kožu sa ale vôbec báť nemusí. Union má 29 bodov a vyhrieva sa v pohodlnom strede tabuľky. Pokiaľ bude ale dosahovať podobné výsledky ako doteraz, mohlo by sa to veľmi rýchlo zmeniť. Dnes sa pokúsi opäť naladiť na víťaznú vlnu.

Union Berlín – Schalke (S. Suvák)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Extra GO
15:25 DS8 Stuttgart – Hertha Berlín
15:25 DS7 Brémy – Freiburg

2. BUNDESLIGA
12:55 DS2 Heidenheim – Aue (M. Skáčik)
12:55 DS1 Hamburg – Fürth (M. Lukáč)

Extra GO
12:55 DS7 Regensburg – Düsseldorf
12:55 DS6 Sandhausen – Karlsruher