Bayern sa môže dostať do trháku, Borussia chce napraviť škody

Do zápasového kolotoča sa vrátia aj dva najambicióznejšie kluby v Nemecku. Borussia sa pokúsi napraviť december, Bayern hodlá pokračovať v nastolenom trende a zvýšiť svoj náskok v čele.


Borussii Dortmund sa vôbec nepodaril záver jesennej časti a v novom roku má čo naprávať. Odštartuje ho až na šiestej pozícii. V prvom zápase privíta v Signal Iduna Parku piaty Wolfsburg, ktorý plánuje po dnešnom zápase v tabuľke preskočiť. Nebude to jednoduché, pretože vlci prehrali v tejto sezóne iba jeden zápas a v prvej päťke sú úplne zaslúžene.

Borussia splnila povinnosť v Lige majstrov a zo skupiny postúpila z prvého miesta do jarného osemfinále. Následne sa jej ale prestalo dariť. Z posledných piatich ligových duelov vyhrala iba jeden. To si odniesol Lucien Favre, ktorého na lavičke vymenil 38-ročný Edin Terzić. Ambicióznemu mužstvu citeľne chýbal predovšetkým kanonier Erling Haaland, ktorý liečil svalové zranenie. Pomaly, ale isto chystá svoj návrat a v zostave by sa mohol objaviť už aj dnes.

15:25 DS1 Dortmund – Wolfsburg (komentuje S. Suvák)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

V Mníchove je všetko v poriadku. Bayern dokázal v poslednom zápase roka zdolať v šlágri o prvé miesto Bayer Leverkusen a vrátil sa tam, kam patrí. Na prvé miesto tabuľky. Včera ho už ale stihlo predbehnúť Lipsko, takže Bavori musia opäť zabrať naplno. Na úvod budú mať veľmi príjemného súpera. Predposledný Mainz, ktorý zatiaľ získal iba šesť bodov by nemal byť prekážkou.

Tak ako po minulé roky aj v tejto sezóne je Mainz odsúdený na tuhý boj o záchranu. V minulých ročníkoch bol v bojoch úspešný. V aktuálnej sezóne dokázal zvíťaziť iba raz. Momentálne stráca na záchranu päť bodov. Navyše je opäť bez trénera. V tejto sezóne sa Mainz rozlúčil už s dvomi trénermi. Jan-Moritz Lichte žiadnu zmenu nepriniesol a po troch mesiacoch sa porúčal. Mainz bude okrem trénera hľadať na prestupovom trhu aj posily, ktoré nevyhnutne potrebuje.

17:55 DS1 Bayern – Mainz (S. Suvák)