Wolfsburg sa pokúsi potvrdiť kvality v BayArene, Lipsko cestuje do Mainzu

Osemnáste kolo nemeckej Bundesligy nám ponúka viacero zaujímavých konfrontácii. Jednou z nich bude súboj tretieho Leverkusenu s piatym Wolfsburgom.

Futbalisti Bayeru Leverkusen zaknihovali minulý víkend nesmierne dôležité víťazstvo. V domácom prostredí zdolali v šlágri kola Borussiu Dortmund 2:1. Víťazstvo prišlo v tom najvhodnejšom čase. Leverkusen získal v predchádzajúcich štyroch ligových zápasoch iba jeden bod. Víťazný gól strelil 17-ročný objav sezóny Florian Writz, pre ktorého to bol už štvrtý presný zásah v sezóne.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Po dvoch remízach v rade bodoval naplno aj Wolfsburg. V sedemnástom kole si poradil na štadióne predposledného Mainzu 2:0. Dvanásty gól v ročníku strelil holandský kanonier Wout Weghorst. V posledných piatich zápasoch sa presadil päťkrát.

Leverkusen nedokázal zdolať vlkov ani v jednom z posledných štyroch zápasov, dvakrát prehral a dva zápasy skončili remízou. Bayer neprehral ani jeden zápas, do ktorého v základnej zostave nastúpil Lucas Alario. V posledných kolách ale Peter Bosz uprednostňuje na hrote útoku Patricka Schicka. Český reprezentant si vynikajúco rozumie s Jamajčanom Leonom Bailym.

Bayer Leverkusen – Wolfsburg (komentuje S. Suvák)

Žiaden tím, nemá v novom roku v Bundeslige náročnejší program, ako predposledný Mainz. Na úvod dostal päťgólový prídel v Mníchove, po ktorom nasledovala domáca prehra s Eintrachtom 0:2. V ďalšom kole Mainz čelil Borussii Dortmund, s ktorou prekvapivo remizoval 1:1. Naposledy ale vyšiel opäť bodovo naprázdno. Nad jeho sily bol Wolfsburg. Dnes sa mu do cesty postaví Lipsko.

Jediné, čo môže futbalistov Mainzu tešiť je fakt, že budú mať na nejaký čas to najhoršie za sebou. Potom ale prídu kľúčové zápasy, v ktorých budú musieť bodovať, inak si pobalia kufre a zahrajú si druhú najvyššiu súťaž. Záchrana medzi elitou pre nich nebude jednoduchá. Mužstvo dánskeho trénera Bo Svenssona opustil najlepší strelec mužstva. Sedemgólový Jean-Philippe Mateta odchádza v najhoršom čase, minimálne na pol roka vyskúša svoje šťastie v Premier League, kde si oblečie dres londýnskeho Crystal Palace. Favorizované Lipsko má o problém menej.

Mainz – RB Lipsko (F. Mentel)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Na záver sa pozrieme na nesmierne dôležitý súboj tabuľkových susedov v Berlíne. Štrnásta Hertha si v domácej aréne zmeria sily s trinástym Werderom Brémy. Obe mužstvá sa nachádzajú v tesnej blízkosti zostupového pásma. Hertha má k dobru iba dva body, čo je s ohľadom na predsezónne ambície obrovské sklamanie. Namiesto bojov o európske poháre bude bojovať o záchranu.

Z hľadiska aktuálnej formy by mal byť miernym favoritom na zisk troch bodov hosťujúci Werder. Z posledných piatich zápasov prehral iba dva. Podľahol len Unionu a naposledy Gladbachu, oba tímy figurujú v prvej sedmičke. Werder na druhej strane dokázal obrať o dva body Bayer Leverkusen a poraziť Mainz i Augsburg.

Hertha BSC – Werder Brémy (S. Suvák)

DIGI Extra GO
15:25 DS7 Augsburg – Union Berlín
15:25 DS8 Freiburg – Stuttgart
15:25 DS9 Bielefeld – Frankfurt

2. Bundesliga

Na priame prenosy Bundesligy sa tradične naladíme zápasmi z druhej najvyššej súťaže. Vynikajúcu formu bude chcieť v domácom prostredí potvrdiť Karlsruher. Ašpirant na zostup vstúpil do nového roka vo veľkom štýle. Vyhral všetky tri zápasy a poskočil na vynikajúce šieste miesto. V nastolenom trende by rád pokračoval, dnes ho preverí zlepšujúci sa Heidenheim.

Pozrieme sa aj na štadión nováčika, ktorý v posledných dvoch zápasoch vybojoval dva body. Braunschweig sa napriek tomu stále nachádza v zostupovom pásme. Dnes má veľmi malé šance na úspech. V domácom prostredí privíta lídra z Hamburgu, ktorý vybojoval v posledných šiestich zápasoch šestnásť bodov z osemnástich.

12:55 DS3 Karlsruher – Heidenheim (F. Mentel)
12:55 DS2 Braunschweig – Hamburg (K. Jakubovič)

DIGI Extra GO
12:55 DS7 Paderborn – Würzburge