Šláger v Lipsku, Bayer privíta Werder

Aj dnes uvidíme v Bundeslige duel dvoch popredných tímov tabuľky. Vo včerajšej predohrávke si Bayern zmeral sily s Gladbachom, dnes sa o body pobije Borussia Dortmund s Lipskom.

Zároveň pôjde o súboj druhého najlepšieho tímu minulej sezóny s tretím. V tejto sezóne sa ale zatiaľ lepšie darí Lipsku, ktoré je na druhom mieste. Pred pätnástym kolom zaostávalo za Bayernom len o dva body. Vicemajstrovi z Dortmundu sa darí menej. Borussia stráca pred vzájomným súbojom na Lipsko šesť bodov. Aktuálne figuruje na štvrtom mieste tabuľky.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Borussia prežila v závere minulého roka naozaj turbulentné obdobie, ktoré vyústilo v koniec švajčiarskeho trénera Luciena Favreho. Na lavičke ho dočasne nahradil jeho asistent Edin Terzić. Každý fanúšik by si určite prial, aby táto zmena mala podobný scenár, ako tá v Mníchove. Tam mal vyhodeného Nika Kovača tiež len dočasne nahradiť Hansi Flick a všetci vieme, ako to dopadlo.

Zatiaľ tomu ale nič nenasvedčuje. Terzič neodštartoval trénerskú kariéru tak veľkolepo, ako jeho nemecký rival z Mníchova. Debut sa mu síce podaril, keď Borussia tesne zvíťazila v Brémach, vzápätí ale prišla studená sprcha. Žlto-čierny nepochodili v hlavnom meste, kde ich o všetky body prekvapivo obral ambiciózny Union. Starý rok už ale zrejme hodili v Dortmunde za hlavu. Do nového vstúpili presvedčivým domácim víťazstvom s Wolfsburgom a vo vyhrávaní plánujú pokračovať. Do zostavy sa navyše vrátil Erling Haaland, najväčšia ofenzívna zbraň Borussie.

RB Lipsko – Borussia Dortmund (komentuje S. Suvák)

Bayer Leverkusen prišiel cez leto o svoju najväčšiu hviezdu, napriek tomu vstúpil do novej sezóny ako veľký vietor. Kai Havertz zamieril do Chelsea, na hre Bayeru to však takmer nebolo poznať. Ligovú neporaziteľnosť si držal dvanásť zápasov. Osem z nich vyhral a štyrikrát remizoval.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Každá séria jedného dňa skončí a po vzostupe väčšinou prichádza pád. Bayer prehral dvakrát za sebou. Do posledného zápasu v roku 2020 nastupoval ako líder tabuľky. V domácom prostredí privítal toho najťažšieho možného súpera. S Bayernom nezačal zle, po parádnom voleji Patrika Shicka viedol 1:0. Potom ale zaúradoval najlepší hráč sveta. Robert Lewandowski strelil dva góly a bolo vymaľované. Farmaceutov to zrejme vyviedlo z miery viac, ako by sa očakávalo.

V prvom zápase roka podľahli 1:2 aj priemernému Eintrachtu Frankfurt a prepadli sa na tretie miesto tabuľky. Dnes sa v Bay Aréne opäť pokúsia naladiť na víťaznú vlnu. V domácich súbojoch s Werderom im to však v poslednej dobe vôbec nejde. Z posledných šiestich zápasov v domácom prostredí porazili Brémy iba raz.

Bayer Leverkusen – Werder Brémy (S. Suvák)

DIGI Extra GO 2. Bundesliga
12:55 DS8 Norimberg – Hamburg
12:55 DS9 Pauli – Kiel

Bundesliga
15:25 DS9 Freiburg – Kolín n. R.
15:25 DS8 Schalke – Hoffenheim