Stuttgart zavíta do Augsburgu, Arminia privíta Herthu

Dva zápasy chýbajú k skompletizovaniu 15. kola nemeckej Bundesligy. Obe stretnutia vám ponúkneme v priamom prenose na DIGI Sport 3.

Bundesligový program odštartujeme v Augsburgu, kde uvidíme súboj tabuľkových susedov. Domáce mužstvo preverí nováčik zo Stuttgartu. Futbalisti Augsburgu čakajú na víťazstvo proti bundesligovému nováčikovi už dvanásť zápasov. Päťkrát nováčikom podľahli, sedem zápasov skončilo remízou. Dnes to budú mať opäť náročné, pretože VfB sa po návrate medzi elitu darí.

Stuttgart navyše body zbiera predovšetkým na štadiónoch súpera. V siedmich zápasoch dokázal vybojovať až štrnásť bodov. Viac sa v tomto smere darilo iba majstrovskému Bayernu, ktorý vonku získal šestnásť bodov a Bayeru Leverkusen, ktorý domov priniesol ešte o bod viac.

Futbalistom Augsburgu sa v tejto sezóne darí najmä v záverečných minútach zápasov. Strelili v nich deväť gólov zo šestnástich. Posledný vzájomný zápas skončil jednoznačne v prospech Augsburgu. V domácej aréne nadelil Stuttgartu poltucet a zaknihoval najvyššie víťazstvo v Bundeslige v klubovej histórii. Stuttgart dostane príležitosť na revanš.

Augsburg – Stuttgart (komentuje S. Suvák)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Aj v druhom priamom prenose si posvietime na bundesligového nováčika. Zavítame do Bielefeldu, kde uvidíme súboj Arminie s Herthou Berlín. Od oboch mužstiev sa v tejto sezóne očakávalo podstatne viac. Víťaz druhej Bundesligy sa nemôže dostať zo zostupového pásma. Trápi sa najmä v ofenzíve, ktorá je najhoršia v súťaži. Arminia v štrnástich zápasoch rozvlnila sieť iba deväťkrát.

Veľkým sklamaním je v tejto sezóne Hertha. Najznámejšie mužstvo z hlavného mesta pred sezónou hlásilo útok na európske poháre. Realita je taká, že Hertha vyhrala iba štyri zápasy zo štrnástich a je až na dvanástom mieste tabuľky. Získala len o šesť bodov viac ako Arminia.

Arminia Bielefeld – Hertha Berlín (S. Suvák)

2. Bundesliga

Ešte predtým tradične nazrieme do 2. Bundesligy, kde vám tentokrát ponúkneme súboj Regensburg s ambicióznym Bochumom.

13:25 DS3 Regensburg – Bochum (F. Mentel)