Boj o Európu medzi Lipskom a Bayerom, Union privíta Wolfsburg

Atraktívny súboj o predné priečky Bundesligy zvedie Lipsko s Bayerom Leverkusen. Ešte predtým sa ale zastavíme v hlavnom meste, kam zavítajú Vlci z Wolfsburgu.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

13:25 Union Berlín – Wolfsburg (DS3, komentuje S. Suvák)

Nováčik z Berlína sa po zlepšených výkonoch prepracoval do stredu ligovej tabuľky a dnes si bude chcieť túto pozíciu upevniť v domácom súboji s Wolfsburgom. Nebude to však jednoduché, pretože Vlci sa taktiež vezú na dobrej vlne, keď neprehrali ani jeden zápas z posledných štyroch.

Union vyhral v novom roku tri zápasy z piatich. Nestačil len na Borussiu Dortmund a Bayer Leverkusen, ostatných súperov zo stredu tabuľky zdolal s prehľadom. Prvý vzájomný zápas sezóny skončil tesným víťazstvom Vlkov. Union sa dnes bude snažiť o revanš.

Predpokladané zostavy:
Union: Gikiewicz – Friedrich, K. Schlotterbeck, Subotic – Trimmel, Gentner, Andrich, C. Lenz – Malli, Bülter – Andersson
Wolfsburg: Casteels – Mbabu, Knoche, Brooks, Paulo Otavio – X. Schlager, Arnold – R. Steffen, Brekalo – Ginczek – Weghorst

15:25 RB Lipsko – Bayer Leverkusen (DS2, S. Suvák)

Lipsko pokračuje v naháňačke za titulom a jeho ďalšou prekážkou je Bayer Leverkusen. Hostia sú vo forme a v tejto sezóne majú veľké ambície, takže Lipsko určite nečaká prechádzka ružovým sadom.

Lipsko má v poslednom období naozaj nesmierne náročný program, čo sa odrazilo aj na výsledkoch. V posledných piatich stretnutiach narazilo až štyrikrát na tím z prvej šestky. Okrem toho Lipsko stále figuruje v Lige majstrov, v ktorej si dokázalo vybojovať veľmi cenné víťazstvo na štadióne Tottenhamu Hotspur.

Predpokladané zostavy:
Lipsko: Gulacsi – Klostermann, Upamecano, Halstenberg – Mukiele, Sabitzer, Angelino – A. Haidara, Nkunku – Schick, Werner
Bayer: Hradecky – Tah, S. Bender, Tapsoba – L. Bender, Aranguiz, Amiri, Sinkgraven – Havertz, Alario, Diaby

Digi Extra GO – 2. Bundesliga
13:25 Bielefeld – Wehen (DS8)