Boj o pohárovú Európu vrcholí

V predposlednom kole tohto ročníka anglickej Premier League sa Tottenham pokúsi upevniť si šieste miesto v tabuľke a udržať si nádej na postup do futbalovej Európy. Bývalý šampión sa zas bude snažiť o to, aby v závere sezóny poskočil v tabuľke čo najvyššie.

Kohúti budú mať papierovo náročnejšieho súpera, keď v najmodernejšom stánku v Londýne privítajú nepredvídateľnú Aston Villu. Doma bude Tottenham musieť podať svoj najlepší možný výkon a zvíťaziť, inak ho môže preskočiť West Ham a pred posledným kolom sa na neho môže dotiahnuť Everton i Arsenal. V každom prípade to bude ešte poriadne zaujímavé.

Spurs jednoducho musia bojovať až do konca. Minimálne o Európsku ligu. V hre je totiž aj zotrvanie ich najväčšej hviezdy. Okolo Harryho Kanea sa rozvírilo nespočetné množstvo špekulácii a podľa viacerých zdrojov chce Angličan klub, v ktorom je od roku 2004, opustiť.

Dôvodom má byť neúspešný projekt Daniela Levyho. Harry Kane je najlepším strelcom klubovej histórie, v 334 dueloch v drese Tottenhamu strelil 220 gólov. Napriek tomu ale nezískal ani jednu významnú trofej. V tejto sezóne nastrieľal 28-ročný kapitán Albionu v Premier League 22 gólov a je v hre o tretiu Zlatú kopačku v kariére. Až do posledného kola sa o ňu bude naťahovať s Mohamedom Salahom.

Tottenham – Aston Villa (komentuje K. Jakubovič)

Aj egyptská ofenzívna hviezda sa okrem iného usiluje o tretiu individuálnu trofej pre najlepšieho strelca Premier League. Salah ale na rozdiel od Kanea získal aj tie klubové. V tejto sezóne však naprázdno vyšiel aj Liverpool, čo po spanilej jazde v minulom ročníku očakával len málokto.


Pre The Reds bude v tejto sezóne úspechom, ak sa umiestnia v prvej štvorke. A na to potrebujú na Turf Moor bodovať naplno. Pri všetkých šiestich návštevách Burnley v Premier League sa im to doteraz podarilo, teraz to ale potrebujú viac, ako kedykoľvek predtým.

Domácim majú rozhodne čo vracať. V prvom vzájomnom zápase sezóny šokovali The Clarets celý futbalový svet, keď ukončili 68-zápasovú sériu domácich bez prehry na Anfield Road.

Burnley – Liverpool (K. Jakubovič)