Boj o LM v Turíne, Rimania s nožom na krku

Šiestimi duelmi pokračuje 35. kolo Serie A. Štyri z nich vám ponúkneme v priamom prenose.

Šláger kola uvidíme v Turíne, kde budeme svedkami priameho boja o miestenku do Ligy majstrov. Ešte na prelome rokov to vyzeralo, že by tento zápas mohol rozhodovať o držiteľovi titulu. Rok 2021 ale nevychádza ani majstrovskému Juventusu, ani prebudenému klubu z Milána.

Majstrom sa v predstihu stal ich najväčší rival Inter. Bianconeri a Rossoneri sú odsúdení na boj o miestenku v prvej štvorke. Obaja tradiční rivali nazbierali 69 bodov, vďaka lepšiemu skóre je na štvrtom mieste bývalý majster. AC Miláno nemá na výber a musí zvíťaziť.

To sa mu ale v Turíne v lige naposledy podarilo v roku 2011. Odvtedy tam prehral jedenásť zápasov z jedenástich. Bilancia hrá jednoznačne proti výberu Stefana Pioliho a miernym favoritom na triumf bude Juventus aj dnes. Napriek kríze je predsa len kvalita na strane domácich.

AC Miláno sa po rokoch prebudilo zo spánku a to je pre fanúšikov veľmi dobrý signál. Napriek tomu ho pred návratom na výslnie čaká ešte poriadne dlhá cesta a tifosi musia byť trpezliví.

V každom prípade sa AC potrebuje vrátiť do Ligy majstrov, vďaka čomu bude atraktívne aj pre nové posily, ktoré mu môžu pomôcť návrat medzi futbalovú smotánku urýchliť.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Okrem zápasu kola vám ponúkneme ďalšie tri stretnutia. Krízu rímskeho AS zatiaľ využíva Sassuolo. Neroverdi získali z pätnástich možných bodov trinásť a nečakane sa vrátili do boja o poslednú miestenku do Európskej ligy. Na Giallorossi strácajú už len dva body. Dnes sa im do cesty postavia Grifoni z Janova, ktorým sa vôbec nedarí a opäť sa namočili do záchranárskych bojov.

Atalanta remizovala v dvoch zápasoch z posledných troch, čo včera využil Neapol, ktorý ju odsunul na tretie miesto tabuľky. Bergamaschi plánujú návrat na striebornú pozíciu a majú k tomu ideálnu príležitosť. Čierny kôň posledných troch ročníkov zavíta do Parmy, kde sa už o nič nehrá. Ducali sa po dvoch rokoch vracajú do Serie B.

Vyprevadí ich Crotone, ktoré sa medzi elitou ohrialo iba jednu sezónu. Najhorší tím tabuľky si urobí výlet do hlavného mesta, kde si pomeria sily s AS Rím. Giallorossi získali v posledných štyroch kolách iba jeden bod a hazardujú s kvalifikáciou do pohárovej Európy.

Ďalšia strata by ich mohla vyjsť poriadne draho. Zlé výkony si vyslúžili aj očakávanú reakciu ambiciózneho vedenia. Na lavičke podľa predpokladov končí kritizovaný Paulo Fonseca, ktorého v novej sezóne nahradí populárnejší krajan José Mourinho. “The Special One” sa do Serie A vracia po jedenástich rokoch. Na lavičke Interu prežil jedno z najlepších období kariéry.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

PROGRAM 35. kola SERIE A
Juventus – AC Miláno
(komentuje R. Kmeťo)
FC Janov – Sassuolo
(M. Petro)
Parma – Atalanta (M. Petro)
AS Rím – FC Crotone (R. Kmeťo)

Extra GO
14:55 DS8 Benevento – Cagliari
14:55 DS9 Verona – Turín