Bolton privíta neobľúbeného súpera

Šieste kolo tretej najvyššej súťaže v Anglicku bude pokračovať pondelkovou dohrávkou na University of Bolton Stadium.


Zdroj foto: Alex Dodd – CameraSport via Getty Images

Burton Albion sa pokúsi o návrat do prvej šestky League One v pondelok večer na štadióne Boltonu Wanderers. Po prvých troch kolách poslali The Brewers ostatným tímom jasný signál, že s nimi treba počítať. Burton mal po troch zápasoch na konte 9 bodov.

Vo štvrtom kole cestovali rozbehnutí zverenci Jimmyho Floyda Hasselbainka na Abbey Stadium v úlohe favorita. Po mizernom výkone ale odchádzali z Cambridge s dlhým nosom a prvou prehrou v sezóne. O šesť dní neskôr prišla druhá strata. Tento raz sa Burton v domácom prostredí podelil s Cheltenhamom, s ktorým remizoval 1:1. Bod zachránil v 67. minúte skúsený útočník Lucas Akins.

Bolton okupuje po piatich zápasoch až štrnástu pozíciu v tabuľke. Aj zverenci Iana Evatta našli v doterajšom priebehu League One iba jedného premožiteľa a zhodou okolností to bol opäť Cambridge United. Predtým ale v štyroch zápasoch nazbierali osem bodov a to im dáva nádej, že táto sezóna môže byť v ich podaní úspešná.

Bolton nedokázal zdolať Burton ani v jednom zápase z posledných piatich. Naopak až v štyroch prípadoch odchádzal z boja ako porazený. Posledný vzájomný zápas skončil remízou 2:2.

Bolton Wanderers – Burton Albion (komentuje F. Mentel)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.