Borussia môže spečatiť postup do LM, šláger v Lipsku

V Bundeslige je o titule dávno rozhodnuté, o prvú štvorku sa však bude bojovať pravdepodobne až do záverečného kola.

Jedným z hlavných ašpirantov na umiestnenie v prvej štvorke je čerstvý víťaz nemeckého pohára. Borussia Dortmund zavíta v 33. kole na štadión Mainzu, ktorý sa v závere sezóny dostal do parádnej formy a futbal si nesmierne užíva. Neprehral ani jeden zápas z posledných deviatich.

Mainz už o nič nehrá, súčasnú formu ale bude chcieť proti jednému z najsilnejších mužstiev v krajine využiť a zdolať ho prvýkrát od roku 2018. Vtedy nečakane uspel v Signal Iduna Parku 2:1.

Zmena trénera sa Mainzu podarila. Bo Svensson nazbieral v prvých osemnástich stretnutiach 30 bodov, prehral iba štyri zápasy. Mainz prežíva najdlhšiu sériu bez prehry v histórii Bundesligy.

Dortmund má na štvrtom mieste pred 33. kolom jeden bod k dobru pred piatym Eintrachtom. Ten ale včera nečakane zaváhal vo Veltins aréne so Schalke 3:4 a Borussia môže už dnes spečatiť svoj postup do Ligy majstrov. Ak Dortmund zvíťazí, tak ho Frankfurt už nebude môcť preskočiť.

V zostave by mala Borussia využiť Lukasza Piszczeka. Poliak nastúpil v základnej zostave v sezóne 2020/21 iba do desiatich zápasov, všetky stretnutia Dortmund vyhral.

Erling Haaland strelil 16 gólov z 25 na štadiónoch súpera. Na prepísanie gólového rekordu, ktorí aktuálne držia Jupp Heynckes a Timo Werner stráca jediný presný zásah.

Mainz – Dortmund (komentuje S. Suvák)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Lipsko podľahlo Borussii dvakrát za päť dní. Najprv v Bundeslige v Signal Iduna Parku 2:3. To ale zverencom Juliana Nagelsmanna až tak nevadilo, pretože si na rozdiel od Dortmundu zabezpečili účasť v Lige majstrov predčasne.

Štvrtková prehra z finále nemeckého pohára bola oveľa trpkejšia. Lipsko sa nedočkalo ani tentokrát a na významnejšiu trofej si musí počkať minimálne rok. Je to veľká škoda, pretože Lipsko prežilo naozaj vynikajúcu sezónu a trofeji bolo veľmi blízko. V finálovej rovinke však opäť zlyhalo. Tento rok nielen v Bundeslige, ale aj v Pokali.

Dnes si bude chcieť udržať štvorbodový náskok na druhom mieste pred tretím Wolfsburgom. Vlci prehrali tri zápasy z posledných piatich a so svojim vysnívaným postupom do Ligy majstrov poriadne hazardovali. V Lipsku im ale po zaváhaní Eintrachtu stačí získať jeden bod.

RB Lipsko – Wolfsburg (S. Suvák)

2. BUNDESLIGA
15:25 DS3 Osnabrück – Hamburg (F. Mentel)

Extra GO
15:25 DS6 Norimberg – Bochum
15:25 DS7 Paderborn – Fürth
15:25 DS9 Düsseldorf – Aue
15:25 DS8 Karlsruher – Kiel