Zvráti Brentford výsledok z prvého zápasu?

Prekvapeniu ročníka z Londýna sa prvý semifinálový zápas play-off o postup do Premier League vo Walese nepodaril. Musí totiž zmazať jednogólový náskok Swansea, inak si zahrá Championship aj o rok.

Prvého finalistu play-off Sky Bet Championship spoznáme už dnes večer, bude ním jeden z dvojice Brentford, Swansea. Po úvodnom zápase majú k Wembley trochu bližšie labute, ktoré v domácom prostredí vyhrali najtesnejším gólovým rozdielom, o čo sa presným zásahom postaral skúsený útočník Andre Ayew. Ghanské ofenzívne krídlo mohlo streliť na Liberty Stadium aj druhý gól, v 64. minúte ale zahodil pokutový kop. Našťastie pre neho dokázal svoje zaváhanie o dvadsať minút napraviť. Či ale bude jeho zásah nakoniec stačiť aj na postup do finále, o tom rozhodne až odvetný duel v Londýne.

The Bees sú po reštarte súťaže vo fantastickej forme a dokázali potrápiť aj papierovo náročnejších súperov. Priamy postup im ušiel len o chlp, ale môžu si za to sami. Najskôr nečakane prehrali so Stoke City a v poslednom kole nestačili ani na Barnsley. Pritom v prípade výhry by už ich oslavy postupu boli dávno v plnom prúde. Šanca však stále žije, pre ofenzívne ladený Brentford by nemal byť problém zmazať jednogólové manko. Ofenzívny trojlístok Watkins – Benrahma – Mbeumo strelil v tejto sezóne 57 ligových gólov. Labute sa budú okrem Ayewa spoliehať predovšetkým na mladého Rhiana Brewstera, ktorý je v tíme na hosťovaní z Liverpoolu. Stále len 20-ročný Angličan strelil po reštarte v desiatich zápasoch šesť gólov a je veľkým prísľubom nielen pre majstra Premier League, ale aj Albion.

Brentford – Swansea (komentuje K. Jakubovič)

Predpokladané zostavy:
Brentford: Martin; Dalsgaard, Jansson, Pinnock, Rasmussen; Marcondes, Norgaard, Dasilva; Mbeumo, Watkins, Benrahma
Swansea: Mulder; Guehi, Hoorn, Cabango; Roberts, Grimes, Fulton, Bidwell; Gallagher; Ayew, Brewster

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.