Brentford v Premier League! (Championship play-off-finale)

Brentford to dokázal! Druhú šancu vo finále play-off EFL Championship londýnsky celok využil a prvýkrát v klubovej histórii postúpil do najprestížnejšej futbalovej ligy na svete.

Včielky porazili vo finále play-off Sky Bet Championship Swansea City 2:0. Vo Wembley strelili oba góly v prvom polčase. Prvý dal najlepší strelec klubu Ivan Toney z pokutového kopu. O desať minút neskôr zaúradoval Emiliano Marcondes.

Brentford si dokázal dvojgólové vedenie v najdôležitejšom zápase klubovej histórie udržať a napravil zlyhanie z minulého roka. Do Premier League postupuje spoločne s Norwichom a Watfordom. V 74-ročnej histórii klubu sa mu podarilo postúpiť prvýkrát.