Budú sa pripisovať body potrebné na záchranu alebo na LM?

V dohrávanom zápase 24. kola španielskej LaLigy sa na Estadio Municipal de Ipurúa proti sebe postavia Eibar a Real Sociedad.

Tímy sú v úplne opačnej situácii, domáci bojujú o záchranu, keď ich od pásma zostupu delia len dva body, hostia sú stále v hre o miestenku do Ligy majstrov, na ktorú strácajú aktuálne len tri body.

Eibar v predchádzajúcich 15 ligových zápasoch vyhral len štyri a až osemkrát odchádzal z trávnika ako porazený. Klub zo San Sebastianu je z pohľadu výsledkov na tom neporovnateľne lepšie, za rovnaké obdobie zvíťazil sedemkrát a prehral v piatich dueloch.

Domáci po výhre rozdielom triedy nad Levante cez víkend prehrali doma v dôležitom záchranárskom dueli s Mallorcou, hostia po sérii troch výhier nad Bilbaom, Valenciou a Valladolidom siahali naposledy na bod v Barcelonu, o ktorý ich pripravila až premenená jedenástka Lionela Messiho v 81. minúte.

Real Sociedad v novembrovom vzájomnom meraní síl uspel v Reale Arene jasne 4:1, keď po nerozhodnom prvom polčase zariadil po zmene strán svoj triumf tromi gólmi v priebehu polhodiny.

19:55 DS1 Eibar – Real Sociedad (komentuje D. Mucha)