Bayern s ďalšou stratou, Dortmund zachránil Piszczek (Bundesliga 12. kolo)

Obhajca titulu si pripísal tretie zaváhanie v rade. V dnešnom zápase stratil dvojgólové vedenie, hrdinom zápasu sa stal trojgólový Belgičan Dodi Lukebakio. Jeho hlavný konkurent z Dortmundu to využil a opäť dokázal zvíťaziť.

1. FSV Mainz 05 – Borussia Dortmund 1:2 (0:0)
Góly: 70. Quaison – 66. Alcácer, 76. Piszczek

Na prvý gól zápasu si museli fanúšikovia počkať až do druhého polčasu. Postaral sa oň najlepší strelec Borussie Paco Alcácer, ktorému stačili iba tri minúty na ihrisku.

O štyri minúty neskôr však vyrovnal Quaison. Ani on sa z gólu neradoval dlho, pretože v 76. minúte rozhodol o víťazstve lídra tabuľky parádnym gólom Lukasz Piszczek.

Bayern Mníchov – Fortuna Düsseldorf 3:3 (1:2)
Góly: 17. Süle, 20. a 58. Müller – 44., 77. 90+3 Lukebakio

Favorit zápasu začal perfektne. V 17. minúte ho poslal do vedenia mladý obranca Niklas Süle, o tri minúty neskôr zvýšil na 2:0 Thomas Müller. Ešte do polčasu stihol streliť nepríjemný gól do šatne Dodi Lukebakio. Vtedy ešte ani zďaleka netušil, že to bude jeho zápas.

Nič tomu nenasvedčovalo, pretože v 58. minúte opäť vrátil dvojgólové vedenie domácim Thomas Müller. V 77. minúte sa znovu prihlásil o slovo belgický útočník Dodi Lukebakio. Oklamal ofsajdovú pascu Bayernu a s prehľadom prekonal Manuela Neura. To však nebolo z jeho strany všetko. V tretej minúte nadstaveného času opäť ušiel obrane Bayernu a pomedzi Neuerove nohy vyrovnal na konečných 3:3. Po zápase si odniesol loptu za parádny hetrik.

Schalke 04 – 1. FC Norimberg 5:2 (2:1)
Góly: 26. a 84. Skrzybski, 32. Harit, 70. Burgstaller, 90+3. Oczipka – 39. Martínez, 78. ZREĽÁK

Domáce mužstvo z Gelsenkirchenu sa snáď konečne prebudilo. Bohužiaľ si to odniesol nováčik z Bavorska, za ktorý hrá aj slovenský reprezentant Adam Zreľák.

Schalke viedlo po 32. minútach už 2:0. Norimberg stihol odpovedať ešte do polčasu, keď znížil stav Palacios-Martínez. Po zmene strán však viedlo Schalke opäť o dva góly. V 70. minúte strelil gól Burgstaller.

Hosťujúci kouč na to reagoval tak, že do hry poslal práve slovenského reprezentanta. Ten sa mu odvďačil gólom už po siedmych minútach na ihrisku. Rozhodca najskôr nechcel gól uznať, no napokon sa rozhodol správne.

Viac už však hostia nedokázali, naopak inkasovali ešte dvakrát. Schalke vyhralo súboj tabuľkových susedov jednoznačne 5:2.