Poulsen s Wernerom zariadili výhru Lipska, Frankfurt trojbodový (Bundesliga 15. kolo)

Skvelé ofenzívne duo Lipska Yussuf Poulsen – Timo Werner opäť úradovalo a zariadilo víťazstvo domácich v súboji s Mainzom. Eintracht Frankfurt porazil Bayer Leverkusen najtesnejším možným rozdielom.

RB Lipsko – Mianz 4:1 (2:1)
Góly: 14. a 19. Poulsen, 74. a 88. Werner

Domácich fanúšikov upokojil Yussuf Poulsen dvomi gólmi už v prvej dvadsaťminútovke. Prvý gól stál naozaj za to. Ťažký center Kevina Kampla upratal dánsky útočník do siete špičkou kopačky.

Druhý polčas patril jeho partnerovi z útoku. Mladý Nemec Timo Werner prispel k vysokému víťazstvu s Mainzom rovnako ako jeho kolega dvomi gólmi.

Eintracht Frankfurt – Bayer Leverkusen 2:1 (1:0)
Góly: 28. da Costa, 57. Kostič – 65. Bellarabi

Danny da Costa otvoril skóre zápasu strelou do prázdnej brány. Fantastickú prihrávku mu ponúkol Filip Kostič. Srbský futbalista sa stal nakoniec hrdinom domácich.

V 57. minúte strelil víťazný gól Eintrachtu po prízemnom centri Sebastiena Hallera. Hostia dokázali znížiť v 65. minúte. Okrem Bellarabiho sa však už nepresadil nikto, a tak Frankfurt tesne zdolal Bayer na domácom štadióne 2:1.