Bayern sa pohral s Hannoverom, Borussia s tesným víťazstvom (Bundesliga 15. kolo)

Majstrovský Bayern Mníchov si v 15. kole Bundesligy schuti zastrieľal na štadióne v Hannoveri. Borussia Dortmund rozhodla o ďalšom víťazstve v súťaži za pár minút.

Hannover 96 – Bayern Mníchov 0:4 (0:2)
Góly: 2. Kimmich, 29. Alaba, 53. Gnabry, 62. Lewandowski

Bayern mal raketový nástup do zápasu. Už v druhej minúte poslal Bavorov do vedenia Joshua Kimmich. Približne po pol hodine hry ho napodobnil jeho spoluhráč David Alaba. Krásnou strelou spoza šestnástky upravil na 2:0 pre obhajcu.

Bayern kontroloval dianie na trávniku aj po zmene strán. Na 3:0 zvýšil aj so šťastím Serge Gnabry. Skóre uzatvoril poľský kanonier Robert Lewandowski, keď hlavičkou zakončil presný center Kimmicha.

Dortmund – Werder Brémy 2:1 (2:1)
Góly: 20. Alcácer, 27. Reus – 35. Kruse

Ani druhý favorit v dnešnom zápase nezaváhal. Natrápil sa však o niečo viac. Borussia Dortmund rozhodla o triumfe s Werderom Brémy za sedem minút. Najskôr sa presadil najlepší strelec Bundesligy Paco Alcácer, krátko po ňom zvýšil na 2:0 po peknej spolupráci so Sanchom kapitán Marco Reus. Hosťom vykresal iskierku nádeje na dobrý výsledok Max Kruse ešte v prvom polčase. Ďalší gól však Werder nedokázal streliť, a tak len tesne prehral s neohrozeným lídrom súťaže.