Dortmund prišiel o neporaziteľnosť, Duda sa presadil po dvoch mesiacoch (Bundesliga 16. kolo)

Borussia Mönchengladbach si podľa predpokladov poradila s nováčikom z Bavorska. Líder tabuľky dostal nečakanú facku od Düsseldorfu. Ondrej Duda si po dvoch mesiacoch pripísal ďalší gól v Bundeslige. Herthe to však na výhru nestačilo.

Borussia Mönchengladbach – 1. FC Norimberg 2:0 (0:0)
Góly: 47. Hazard, 86. Plea

Rýchly brejk Borussie Mönchengladbach zakončil v 47. minúte Thorgan Hazard. Mladší brat slávneho Edena tak napravil zaváhanie z prvého polčasu, keď nepremenil pokutový kop. Na konečných 2:0 upravil v poslednej desaťminútovke francúzsky útočník Alassane Plea.

Hertha BSC – Augsburg 2:2 (2:2)
Góly: 28. Leckie, 31. Duda – 8. Hinteregger, 39. Cheol

Fortuna Düsseldorf – Borussia Dortmund 2:1 (1:0)
Góly: 22. Lukebakio, 56. Zimmer – 81. Alcácer