Bruma spasil Lipsko, Bayern nedal šancu Frankfurtu (Bundesliga 17. kolo)

Lipsko sa v 17. kole poriadne vytrápilo s Werderom Brémy. Po góle Brumu nakoniec ustrážilo všetky tri body doma. Bayern Mníchov si poradil s Frankfurtom a zdolal ho rozdielom triedy.

RB Lipsko – Werder Brémy 3:2 (2:0)
Góly: 22. Klostermann, 44. Werner, 87. Bruma – 67. Kruse, 77. Sargent

Lipsko sa v dnešnom zápase poriadne vytrápilo s Werderom Brémy. Domáce býky pritom odohrali skvelý prvý polčas. Úvodný gól strelil Lukas Klostermann, tesne pred koncom prvého dejstva upravil na 2:0 Timo Werner.

Druhé dejstvo ako keby Lipsko mierne vypustilo, čo sa im aj poriadne vypomstilo. V 67. minúte znížil Max Kruse, o desať minút neskôr vyrovnal mladý americký útočník Joshua Sargent. Domáci si nakoniec predsa len vydýchli, keď v 87. minúte strelil víťazný gól Bruma.

Frankfurt – Bayern Mníchov 0:3 (0:1)
Góly: 35. a 79. Ribéry, 89. Rafinha

Franck Ribéry momentálne prežíva veľmi dobré obdobie. V dnešnom zápase s Frankfurtom otvoril skóre po výbornej prihrávke od Roberta Lewandowského. V 79. minúte pridal svoj druhý gól v zápase, celkovo štvrtý v Bundeslige. Minútu pred koncom riadneho hracieho času upravil na konečných 3:0 z pohľadu hostí Rafinha.