Bayern predviedol gólový koncert, Borussia prvýkrát padla (Bundesliga 3. kolo)

Fanúšikovia Bayernu si dnes určite prišli na svoje. Ich miláčikovia nastrieľali Mainzu poltucet a pripísali si ďalšie pohodlné víťazstvo. Najväčší rival Bavorov, Borussia Dortmund, nečakane podľahla nováčikovi súťaže z Berlína.

Bayern Mníchov – Mainz 6:1 (2:1)
Góly: 36. Pavard, 45. Alaba, 54. Peričič, 64. Coman, 78. Lewandowski, 80. Davies  – 6. Boetius

O najkrajší zásah sa postaral krátko pred prestávkou krajný obranca David Alaba. Priamy kop zatočil presne do pravého horného rohu, hosťujúci brankár nemal žiadny nárok. Premiérového zásahu sa v drese Bayernu dočkal Ivan Perišič. V 54. minúte upravil na priebežných 31. a v podstate rozhodol o víťazstve svojho nového tímu.

Schalke 04 – Hertha 3:0 (1:0)
Góly: 38. Startk (VG), 48. Rekik (VG), 85. Kenny

Hertha odohrala v Gelsenkirchene veľmi smolný zápas. Strelila si v ňom dva vlastné góly a do súperovej brány nedokázala streliť ani jediný. Na konečných 3:0 upravil v závere zápasu obranca Jonjoe Kenny.

Union Berlín – Borussia Dortmund 3:1 (1:1)
Góly: 22. a 50. Bulter, 75. Andersson – 25. Alcácer

Borussia Dortmund dnes nečakane podľahla nováčikovi súťaže z Berlína a stratila prvé body v sezóne. Hrdinom zápasu sa stal Marius Bulter, ktorý dvomi gólmi rozhodol o víťazstve domácich.