Haaland oslávil návrat gólom, Bayern opäť bližšie k titulu (Bundesliga 31. kolo)

Borussia Dortmund si v Düsseldorfe dlho nevedela poradiť a tak musel Lucien Favre poslať na trávnik svoju tajnú zbraň. Erling Haaland sa mu odvďačil a v nadstavenom čase strelil víťazný gól. Bol to jeho 11. presný zásah v Bundeslige.

Hertha vstúpila do domáceho zápasu s Eintrachtom podľa predstáv. V prvej pol hodine otvoril skóre poľský útočník Krzysztof Piatek. Do druhého polčasu ale nastúpil úplne iný Eintracht Frankfurt. Za 35. minút strelili hostia 4 góly, vďaka čomu poskočili do prvej polovice tabuľky práve pred Herthu.

Vlci z Wolfsburgu mali v kľúčovom zápase s Freiburgom obrovskú smolu. V zápase strelili 4 góly, systém VAR im ale uznal iba dva. Freiburg nakoniec získal vo Wolfsburgu bod za remízu 2:2.

Mladík Joshua Zirkzee využil svoju šancu a otvoril skóre v šlágri kola. Daroval mu ho brankár hostí Yann Sommer, ktorý sa dopustil veľkej chyby. Potom si ale nešťastný vlastný gól strelil Benjamin Pavard. Misky váh na stranu Bayernu nakoniec naklonil Leon Goretzka. Bayern v roku 2020 ešte neprehral a už v utorok môže v Brémach osláviť titul.

Fortuna Düsseldorf – Borussia Dortmund 0:1 (0:0)
Gól: 90+5. Haaland

Hertha BSC – Eintracht Frankfurt 1:4 (1:0)
Góly: 24. Piatek – 51. Dost, 62. a 86. Silva, 68. N’Dicka

Wolfsburg – Freiburg 2:2 (2:1)
Góly: 14. a 27. (PK) Weghorst – 43. Holer, 46. Sallai

Bayern Mníchov – Borussia Mönchengladbach 2:1 (1:1)
Góly: 26. Zirkzee, 86. Goretzka – 37. Pavard (VG)