Lewa prekonal Müllera, Werder vypadáva (Bundesliga 34. kolo)

Tak sa to predsa len podarilo! Robert Lewandowski strelil v 90. minúte 41. ligový gól v Bundeslige a odtrhol sa od Gerda Müllera. Bayern zdolal Augsburg suverénne 5:2.

Okrem Schalke z Bundesligy vypadáva aj ďalší tradičný účastník. Werder Brémy si zahrá 2. najvyššiu súťaž iba druhýkrát v klubovej histórii. Po domácej prehre s Gladbachom obsadil predposledné miesto.

O záchranu sa ešte naopak môžu pobiť capkovia z Kolína, ktorí splnili povinnosť a v domácom prostredí porazili Schalke. Hrdinom domácich sa stal Sebastian Bornauw, ktorý strelil jediný gól zápasu v 86. minúte.

Na priamu záchranu to nestačilo, pretože posledný zápas ročníka zvládla aj Arminia Bielefeld. Tá si poradila s druhým nováčikom ročníka, v Stuttgarte vyhrala 2:0 a Bundesligu si zahrá aj o rok.