Eintracht prekvapil Bayern, bez bodu aj Gladbach (Bundesliga 22. kolo)

Eintracht Frankfurt potvrdil parádnu formu aj v súboji s majstrom sveta. V domácom prostredí rozhodol o víťazstve už v prvom dejstve. Šesťnásobný majster dokázal po zmene strán iba skorigovať na konečných 2:1.

Bayern ostáva na prvom mieste s päťbodovým náskokom pred druhým Lipskom, to má zajtrajší zápas s Herthou k dobru. Eintracht ostáva aj po piatom víťazstve v rade na štvrtom mieste tabuľky o skóre za Wolfsburgom.

Bod nakoniec nezískal ani ďalší favorit. Borussia Mönchengladbach nestačila v domácom prostredí na Mainz. Hostia rozhodli o štvrtom víťazstve v sezóne v záverečných minútach. Mainz vyhral tretí zápas z piatich a výrazne si polepšil v boji o záchranu.

RIvierderby medzi Schalke a Borussiou Dortmund malo podľa očakávania veľmi jednoznačný priebeh. Hostia strelili v závere prvého polčasu dva góly za tri minúty a do šatní odchádzali so širokým úsmevom. Po zmene strán strelili ďalšie dva a pripísali si pohodlné víťazstvo. Napriek tomu Borussia ostáva po 22. kole až na šiestom mieste tabuľky.

Eintracht Frankfurt – Bayern Mníchov 2:1 (2:0)