Lipsko začína doma, Leverkusen vo Wolfsburgu

Tradične sa na prvoligové zápasy naladíme duelom z druhej najvyššej súťaže. Tentokrát sa pozrieme na prvý výkon Heidenheimu, ktorý bol najväčším prekvapením minulého ročníka 2. Bundesligy. Dokázal si vybojovať premiérovú účasť v baráži o účasť v Bundeslige. V nej bohužiaľ maličký klub neuspel a tak sa o vysnený postup pokúsi znova.

2. BUNDESLIGA

Svoju púť Heidenheim odštartuje v domácom prostredí, kde privíta nováčika z tretej ligy. Braunschweig postúpil z tretieho miesta a v aktuálnej sezóne sa pokúsi udržať v druhej najvyššej súťaži. Na úvod ho čaká veľmi náročný súper.

13:25 DS1 Heidenheim – Braunschweig (komentuje M. Skáčik)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

DIGI Go
13:25 Fürth – Osnabruck DS8
13:25 Kiel – Paderborn DS7

BUNDESLIGA

Poobede sa presunieme na bundesligové trávniky a konkrétne do Lipska. Ambiciózny celok v lete prišiel o svoju najväčšiu ofenzívnu hviezdu a bude zaujímavé sledovať, ako sa s touto stratou mužstvo Julian Nagelsmanna vyrovná. Z tímu odišiel aj Patrik Shick, ktorý síce ostal v Bundeslige, ale od novej sezóny nebude obliekať dres Lipska, ale Bayeru Leverkusen.

Do útoku prišiel za 15 miliónov eur iba Hee-Chan Hwang zo Salzburgu a dvaja mladíci z B-mužstva. Góly sa budú predovšetkým očakávať od dánskeho kanoniera Yussufa Poulsena. Útočná sila sympatického, ofenzívne ladeného mužstva bude každopádne veľmi oslabená.

15:25 DS1 RB Lipsko – Mainz (S. Suvák)

Predpokladané zostavy:
Lipsko: Gulacsi; Klostermann, Upamecano, Halstenberg; Mukiele, Sabitzer, Kampl, Angelino; Olmo, Hwang; Poulsen
Mainz: Zentner; Baku, St. Juste, Niakhate, Brosinksi; Barreiro, Latza; Burkardt, Boetius, Quaison; Mateta

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Nový futbalový ročník sa rozbehne aj vo Wolfsburgu. Domáci vlci si hneď na úvod zmerajú sily so silným Bayerom Leverkusen. Ten napriek vynikajúcej sezóne zakončil sezónu s veľmi trpkým pocitom. O miestenku do Ligy majstrov prišiel v poslednom kole, čo pravdepodobne vyústilo v odchod viacerých kľúčových hráčov.

Kevin Volland zamieril za 15 miliónov eur do Monaca, najväčšia hviezda mužstva Kai Havertz vymenila za rekordných 80 miliónov eur Bundesligu za Premier League. Od novej sezóny oblieka spoločne s Vernerom dres londýnskej Chelsea. Do tímu naopak priviedla iba spomínaného českého útočníka Patrika Schicka a brankára Lennarta Grilla z 1.FC Kaiserslautern.

17:55 DS1 Wolfsburg – Leverkusen (S. Suvák)

Predpokladané zostavy:
Wolfsburg: Casteels; Klaus, Lacroix, Brooks, Otavio; Schlager, Arnold; Steffen, Mehmedi, Brekalo; Weghorst
Leverkusen: Hradecky; L. Bender, S. Bender, Tapsoba, Sinkgraven; Wirtz, Aranguiz, Demirbay; Amiri, Schick, Diaby

 

Skybox 16/2020

Skybox 16/2020

Zobraziť viac