Stuttgart s Freiburgom sa pobijú o prvé body, Brémy privítajú Norimberg

Tretie kolo v Bundeslige nám ponúkne dve stretnutia. Nováčik z Norimbergu pocestuje do Brém, minimálne jeden z dvojice Freiburg – Stuttgart si pripíše do tabuľky prvé body v sezóne.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Werder Brémy – 1. FC Norimberg
(o 15:30 na DS2, komentuje Suvák)

Na domácom štadióne Wesserstadion privíta Werder nováčika z Bavorska. Brémy odštartovali sezónu domácou remízou s Hannoverom. V druhom kole si nečakane poradili s Frankfurtom. V klube dúfajú, že táto sezóna bude oveľa lepšia ako tá minulá.

Norimberg zatiaľ získal v súťaži iba jediný bod za remízu s Mainzom. V prvom kole tesne prehral na pôde Herthy Berlín.

Do zápasu by podľa predpokladov mali nastúpiť aj dvaja futbalisti z Českej republiky. Bránu Werderu chráni Jiří Pavlenka, za Norimberg nastupuje Ondřej Petrák.

Predpokladané zostavy:
Werder: Pavlenka – Augustinsson, Moisander, Veljković, Gebre Selassie – Klaassen, Bargfrede, Eggestein – Harnik, Kruse, Osako

Norimberg: Bredlow – Valentini, Margreitter, Mühl, Leibold – Petrák – Palacios, Behrens, Fuchs, Kubo – Ishak

SC Freiburg – VfB Stuttgart
(o 18:00 na DS2, komentuje Suvák)

Podvečer uvidíme súboj tímov, ktorým po dvoch zápasoch stále svieti v tabuľke nula bodov. Minimálne jeden z nich si tak pripíše prvé body a odlepí sa z dna. Nepôjde len tak o hocijaký zápas ale o Bádensko-Württemberské derby, ktoré v minulej sezóne v oboch prípadoch lepšie zvládol Stuttgart.

Ten by mal byť miernym favoritom aj v tomto prípade, naopak Freiburg je mnohými označovaný za jedného z ašpirantov na zostup. Derby však nepozná favorita a možné je všetko. Zápas bude mať určite poriadny náboj a hráči si v zápase nič nedarujú.

Predpokladané zostavy:
Freiburg: Schwolow – Günter, Heintz, Gulde, Stenzel – Frantz, Gondorf, Höfler, Haberer – Niederlechner, Petersen

Stuttgart: Zieler – Maffeo, Pavard, Badstuber, Insúa – Castro, Ascacíbar – Gentner, Didavi, Thommy – Gómez