Prvý Klassiker rozhodol Sané, pred Borussiu sa pretlačilo aj Lipsko (Bundesliga 7. kolo)

Futbalisti Lipska dali zabudnúť na neúspech z minulého kola a v dnešnom zápase predviedli ďalší suverénny výkon. Freiburgu strelili tri góly a pripísali si piate víťazstvo v aktuálnej sezóne.

Borussia Dortmund opäť neuspela v súboji s Bayernom Mníchov. V domácej aréne podľahla Bavorom tesne 2:3. Víťazný gól strelil v 80. minúte Leroy Sané. O tri minúty neskôr ešte dokázal znížiť Erling Haaland, Borussia sa však na viac nezmohla a musela sa opäť skloniť pred svojim úhlavným nepriateľom číslo jeden. Robert Lewandowski sa v zápase presadil trikrát, VAR mu však kvôli ofsajdom dvakrát radosť z gólu prekazil.

RB Lipsko – Freiburg 3:0 (1:0)
Góly: 26. Konaté, 70. Sabitzer, 89. Angeliňo

Borussia Dortmund – Bayern Mníchov 2:3 (1:1)
Goly: 45. Reus, 83. Haaland – 45+4. Alaba, 48. Lewandowski, 80. Sané