Bayern tesne zdolal Werder, Dortmund si poradil aj s Freiburgom (Bundesliga 13. kolo)

Bayern Mníchov po troch stratách konečne dokázal získať všetky tri body, k Borussii sa však nepriblížil, pretože tá na domácej pôde zaknihovala ďalšie víťazstvo v súboji s Freiburgom. Z víťazstva sa tešila aj Hertha, ktorá zdolala Hannover.

Borussia Dortmund – SC Freiburg 2:0 (1:0)
Góly: 40. Reus (PK), 90+1. Alcácer

Prvý gól zápasu strelil kapitán domácich Marco Reus, keď z pokutového kopu potrestal faul na svojho spoluhráča Jadona Sancha. V 42. minúte mohli hostia vyrovnať. Jerome Gondorf zahral parádny priamy kop, jeho strela však skončila iba na konštrukcii Burkiho brány.

Druhý gól dlho nemohol streliť ani jeden z tímov. Nakoniec sa to opäť podarilo Borusii. Famóznu akciu domácich zakončil do odkrytej brány najlepší strelec ligy Paco Alcácer. Dortmund tak aj naďalej kraľuje Bundeslige so sedembodovým náskokom pred druhou Borussiou Mönchengladbach. Tá však má zajtrajší zápas s Lipskom k dobru.

Werder Brémy – Bayern Mníchov 1:2 (1:1)
Góly: 33. Osako – 20. a 50. Gnabry

Do vedenia poslal trápiaci sa Bayern Serge Gnabry, keď na dvakrát prekonal českého brankára Jiřího Pavlenku v bráne domácich. Werder však krátko po pol hodine hry vyrovnal a opäť to vyzeralo na problémy pre favorita.

Tie nakoniec druhým gólom v zápase odvrátil Serge Gnabry, ktorý sa stal mužom zápasu. Bayern tak po dvoch remízach a jednej prehre s Dortmundom získal v lige konečne všetky tri body.

Hannover 96 – Hertha BSC 0:2 (0:1)
Góly: 44. Torunarigha, 73. Ibiševič

Hrdinom ďalšieho zápasu sa stal netradične obranca Jordan Torunarigha. 21-ročný naturalizovaný Nemec poslal hostí do vedenia fantastickou hlavičkou po rohovom kope Valentina Lazara.

Jordan Torunarigha mal prsty aj pri druhom góle hostí. Tentokrát fantasticky asistoval na hlavičku nestarnúcemu Vedadovi Ibiševičovi, pre ktorého to bol šiesty gól v aktuálnej sezóne.

TSG Hoffenheim – Schalke 04 1:1 (0:0)
Góly: 59. Kramarič (PK) – 73. Bentaleb (PK)

Bastian Oczipka zahral v 59. minúte rukou a hlavný rozhodca bez váhania odpískal pokutový kop. Realizátorom penalty bol Andrej Kramarič, ktorý poslal brankára na opačnú stranu a s prehľadom otvoril skóre zápasu.

V 72. minúte sa pre zmenu dopustil nedovoleného zákroku v šestnástke súpera Ermin Bicakčič. Aj tento zákrok vyhodnotil hlavný arbiter stretnutia Robert Kampka ako nedovolený a odpískal pokutový kop. Ten premenil Nabil Bentaleb presnou strelou k pravej žrdi a vyrovnal na konečných 1:1.