Augustinsson zachránil Brémy, Mönchengladbach nešetril Hannover (Bundesliga 12.kolo)

Freiburg prišiel o dva body v úplnom závere zápasu. V nadstavenom čase mu radosť z výhry prekazil 24-ročný Švéd Ludwig Augustinsson. V druhom zápase si Borussia Mönchengladbach bez problémov poradila s Hannoverom.

Freiburg – Werder Brémy 1:1 (1:0)
Góly: 42. Waldschmidt – 90+2 Augustinsson

Skóre zápasu otvoril v 42. minúte z pokutového kopu Gian-Luca Waldschmidt. Dlho to vyzeralo na tesné víťazstvo domácich. Hostia sa však nevzdávali a v nadstavenom čase dostali zaslúženú odmenu. Hrdinom Werderu sa stal švédsky obranca Ludwig Augustinsson.

Borussia Mönchengladbach – Hannover 96 4:1 (2:1)

Hannover prekvapil domáci výber hneď z prvej akcie zápasu. Po 22 sekundách sa presadil Američan Bobby Wood. To však bolo zo strany hostí všetko. Už v siedmej minúte vyrovnal Thorgan Hazard. Jeho ľavačka z prvej naozaj stála za to. Ešte do polčasu otočil skóre zápasu v prospech domácich Michael Lang.

Po zmene strán išiel favorit do dvojgólového vedenia. Nádherný center Thorgana Hazarda upratal do siete Lars Stindl. V 77. minúte upravil na konečných 4:1 švajčiarsky záložník Denis Zakaria.