Bundesligový program odštartujeme v Lipsku

Mužstvo Juliana Nagelsmanna sa v Red Bull aréne pokúsi znížiť stratu na majstra.

Tá je pred 21. kolom sedembodová. Minimálne do pondelka môže Lipsko znížiť náskok obhajcu prvenstva na rozdiel štyroch bodov. Najprv si ale musí poradiť s Augsburgom, čo by nemusela byť pre druhý najlepší celok Bundesligy až taká náročná úloha. Augsburg prehral päť zápasov z posledných šiestich, vďaka čomu sa prepadol až na trináste miesto tabuľky.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Lipsko si pred pár týždňami skomplikovalo cestu za titulom nečakanou prehrou v Mainze, Nagelsmannovo mužstvo na ňu ale zareagovalo tromi víťazstvami. V lige zdolalo silný Leverkusen a Schalke a medzitým zostrelilo v nemeckom pohári aj ambiciózny Bochum. Ani v jednom zápase neinkasovalo a aj vďaka tomu má Lipsko najlepšiu defenzívu v súťaži, doteraz dostalo iba 17 gólov.

Okrem Bayernu sa však musí sústrediť aj na svojich prenasledovateľov, v parádnej forme je tretí Wolfsburg, ktorý stráca na býkov iba tri body. Práve vlci pripravili Augsburgu zatiaľ poslednú ligovú prehru, po góle a asistencii Weghorsta sa tešili z víťazstva 2:0.

Rovnakým výsledkom sa skončil aj posledný vzájomný zápas Lipska s Augsburgom v Bundeslige. Okrem toho sa dnešní rivali stretli aj v nemeckom pohári, dva dni pred Štedrým dňom zvíťazilo Lipsko rozdielom triedy. Do čierneho sa vtedy trafili Orban, Poulsen a Angeliňo.

RB Lipsko – Augsburg (komentuje S. Suvák)

2. BUNDESLIGA
18:25 DS2 Hannover – Paderborn (M. Petro)
18:25 DS1 Kiel – Würzburger (S. Suvák)