Bundesligu odštartujeme v Stuttgarte

Bundesligovým predkrmom bude už v piatok súboj Stuttgartu s Augsburgom.

Dôležitejší bude pre hostí. Stuttgartu sa darilo najmä v prvej polovici sezóny, vďaka ktorej sa v súťaži zachráni. Augsburg nemá ešte ani zďaleka dobojované. Pred ohrozeným triom Werder, Arminia a Hertha má k dobru iba tri body, berlínske mužstvo navyše odohralo o zápas menej.

Víťazstvo by Augsburgu nesmierne pomohlo. Istotu by ešte síce stále nemal, ale s najväčšou pravdepodobnosťou by mu to na záchranu v Bundeslige stačilo. Večer dostane ideálnu príležitosť, pretože Stuttgart je úplne z formy, keď prehral štyri stretnutia v rade.

Všetky však odohral s vyššie postavenými súpermi, až v troch súbojoch čelil tímom z prvej päťky. Naposledy nováčik neuspel v Lipsku. V každom prípade na tom nemusí byť až tak zle. Augsburg je predsa len o úroveň jednoduchší súper ako Lipsko, Wolfsburg, či Borussia Dortmund.

Stuttgart sa bude spoliehať predovšetkým na svojho novoobjaveného kanoniera Sašu Kalajdžiča. Tento 23-ročný Rakúšan prežíva životnú sezónu, V tridsiatich zápasoch zaznamenal 14 gólov a je šiestym najlepším strelcom ročníka. Večer sa pokúsi dopomôcť Stuttgartu k odplate za zahanbujúcu prehru z roku 2019, kedy Augsburg doma zostrelil Stuttgart 6:0 a pripravil mu najvyššiu prehru v Bundeslige v klubovej histórii. V tej sezóne Stuttgart z najvyššej súťaže vypadol.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Stuttgart – Augsburg (komentuje S. Suvák)

2. BUNDESLIGA
18:25 DS1 Kiel – St. Pauli (S. Suvák)
1á:25 DS2 Hannover – Darmstadt (D. Mucha)