Spečatí Burnley osud Fulhamu?

Fulham privíta na Craven Cottage v pondelok večer Burnley. V dohrávke 35. kola budú hrať domáci s vedomím, že ak prehrajú, tak sa po roku definitívne vrátia do Championship.

Mužstvo Scotta Parkera je na osemnástom mieste tabuľky deväť bodov práve za Burnley a aj napriek prípadnému víťazstvu by šance Fulhamu na záchranu boli naďalej minimálne. Kým však existuje šanca, treba o ňu bojovať. S Fulhamom to na prelome februára a marca vyzeralo veľmi dobre, potom ale prišla šesťzápasová séria bez víťazstva, počas ktorej chalupári získali iba bod za remízu s Arsenalom.

Burnley na tom momentálne nie je o veľa lepšie, z piatich zápasov prehralo štyri. Pred dvomi týždňami ale mužstvo Seana Dycha dokázalo prekvapiť Wolverhampton, ktorý na Molineux Stadium zostrelilo 4:0. Prvý hetrik v Premier League strelil najlepší strelec tímu Chris Wood.

Naposledy ale vyšli The Clarets opäť bodovo naprázdno, nad ich sily bol West Ham. Dnes však budú favoritom, pretože na štadiónoch súperov sa im pomerne darí. Bodovali až v ôsmich zápasoch zo sedemnástich, zatiaľ čo Fulham je v domácom prostredí najhorším celkom súťaže. Doma vyhral iba dvakrát, keď porazil West Bromwich a na konci februára posledný Sheffield United.

Fulham – Burnley (komentuje M. Lukáč)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Sky Bet Championship – záznamy
15:35 Cardiff City – Rotherham (K. Jakubovič)
18:00 Derby County – Sheffield Wednesday (K. Jakubovič)