Celtic s nožom na krku

Hegemónia Celticu v škótskej Premiership sa pomaly, ale isto chýli ku svojmu koncu. Sezóna ešte samozrejme nie je ani zďaleka na konci, obrovská strata na mestského rivala sa ale bude v každom prípade obhajcovi trofeje doháňať veľmi ťažko.

51-násobný majster Škótska stráca na Rangers pred dnešným zápasom už neuveriteľných dvadsaťdva bodov. Situácia pre Celtic vyzerá naozaj hrôzostrašne, realita ale nie je až taká krutá ako na prvý pohľad vyzerá. Celtic má vrátene dnešného zápasu štyri stretnutia k dobru. Za predpokladu, že všetky zápasy vyhrá, bude strácať “iba” desať bodov. Manko mohlo byť po minulom týždni ešte menšie, futbalisti Celticu však nezvládli ani druhý vzájomný zápas sezóny s jazdcami a Rangers svoj výrazný náskok zaslúžene navýšili.

Ďalšiu stratu si tak Celtic dovoliť nemôže. Do konca sezóny musí vyhrávať všetky zápasy a dúfať, že zverenci Stevena Gerrarda nejaké body postrácajú. Dnes privíta obhajca trofeje v Celitc Parku štvrtý Hibernian. Klub z hlavného mesta už v tejto sezóne dokázal Celtic obrať o dva body a pokúsi sa o to znova. V poslednom období sa mu však príliš nedarí, zaknihoval tri prehry v rade.

20:40 PS Celtic – Hibernian (komentuje F. Mentel)