Ktorý londýnsky celok uvidíme v Premier League?

Druhá najvyššia súťaž v Anglicku dnes večer oficiálne ukončí svoj aktuálny ročník finálovým zápasom play-off, po ktorom sa dozvieme meno posledného postupujúceho do Premier League.

Je jasné, že Leeds a West Bromwich bude medzi anglickú futbalovú elitu sprevádzať klub zo západného Londýna. Domáci stánok Fulhamu Craven Cottage je vzdialený od Griffin Parku, domovského štadióna Brentfordu, iba niekoľko blokov a to dodá už tak atraktívnemu finále ďalší náboj. Miernym favoritom duelu budú chalupári.

Tí si zabezpečili postup do finále cez Cardiff. Rozhodli o ňom už v prvom zápase vo Walese, keď na Cardiff City Stadium vyhrali 2:0 a na postup im tak postačila aj domáca prehra 1:2. Brentford tiež vyradil v semifinále klub z Walesu. Prvý zápas však prehral 0:1 a v domácom prostredí potreboval zdolať Swansea o dva góly. To sa prekvapeniu Championship podarilo a po víťazstve 3:1 oslavovalo premiérový postup do finále play-off. Dnes večer potrebuje urobiť posledný krok, ktorý by sa do klubovej histórie zapísal poriadne tučným písmom.

Pre včielky to však bude nesmierne náročné, pretože Fulham má s podobnými zápasmi bohaté skúsenosti. Finále play-off si naposledy zahral pred dvomi rokmi s Aston Villou, cottaggers vtedy napriek oslabeniu o jedného hráča udržali viac ako dvadsať minút tesné vedenie a postúpili medzi elitu. Medzi ňou sa ale udržali iba sezónu a po roku túžia po návrate.

Lepšiu vzájomnú bilanciu má v však v ostatných rokoch prekvapujúco menej známy Brentford. Z posledných desiatich zápasov vyhrali včielky až šesť, chalupári dokázali zvíťaziť len raz. Brentford vyhral aj obe stretnutia v aktuálnej sezóne, pričom neinkasoval ani jeden gól. Do finále tak pôjdu včielky určite plné sebavedomia. Fulham sa naopak pokúsi zlomiť čiernu sériu v tom najdôležitejšom stretnutí londýnskych rivalov za posledné roky.

Brentford – Fulham FC (komentuje K. Jakubovič)

Predpokladané zostavy:
Brentford
: Martin; Dalsgaard, Jansson, Pinnock, Henry; Marcondes, Norgaard, Jensen; Mbeumo, Watkins, Benrahma
Fulham: RODÁK; Christie, Hector, Ream, Bryan; Reed, Cairney; Knockaert, Onomah, Kebano; Mitrovič

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.