Brentford po roku opäť vo finále, vyzve ho Swansea (Championship – play-off)

Futbalisti londýnskeho Brentfordu pritom prehrávali už od šiestej minúty. Úvodný gól strelil Arnaut Danjuma, ktorý sa presadil aj v prvom semifinále. Domáci zrazu potrebovali streliť 3 góly.

To sa im nakoniec aj podarilo. Už o desať minút neskôr vyrovnal z pokutového kopu najlepší strelec ligy Ivan Toney. Kľúčový moment zápasu sme videli ešte v prvej pol hodine.

Chrisovi Mephamovi sa dnes nebude spať ľahko. V 28. minúte urobil obrovskú chybu, za ktorú nakoniec obdržal červenú kartu. Misky váh sa zrazu naklonili na stranu domácich. Brentford vycítil šancu a rozpútal poriadne ofenzívne peklo. Odmenu dostal až po zmene strán.

Do vedenia poslal The Bees nemecký záložník Vitaly Janelt. To ale domácim stále nestačilo, potrebovali streliť ešte jeden gól. Hrdinom sa napokon stal striedajúci Fín Marcus Forss. Brentford si vďaka nemu zahrá druhé finále v rade. Tentokrát sa pokúsi uspieť a postúpiť do Premier League.

Jeho prekážkou bude Swansea. Klub z Walesu dostane obrovskú príležitosť na pomstu. Rivali sa stretli  v minuloročnom semifine, do finále napokon postúpil Brentford. Teraz sa stretnú 29. mája vo finále vo Wembley.

EFL Championship – semifinále play-off
Brentford – Bournemouth 3:1 (1:1)
Góly:
16. Toney (PK), 50. Janelt, 81. Forss – 6. Danjuma
ČK: 28. Mepham

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Swansea City – Barnsley 1:1 (1:0)
Góly:
39. Grimes – 71. Woodrow

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.