Championship začína na Vicarage Road

Minuloročný účastník Premier League zo severu Londýna zaháji novú sezónu i svoju misiu, ktorou je bezpochyby návrat medzi elitu. V prvom kole Sky Bet Championship Watford v domácom prostredí privíta slávny Middlesbrough.

Sršne sa po šiestich rokoch vrátili späť do Championship, kde sa pokúsia zdržať čo najmenej. Aspoň také sú plány nového trénera 43-ročného Vladimíra Iviča, ktorý na lavičke nahradil Nigela Pearsona. Ivič predtým viedol grécky PAOK Solún a naposledy izraelský Maccabi Tel Aviv, s ktorým vybojoval dva majstrovské tituly v rade.

Otázne je, s ktorými hráčmi nakoniec bude môcť v sezóne počítať, o jeho zverencov je totiž stále veľký záujem v Premier League. Prestupové okno sa v rámci Britských ostrovov navyše uzatvára až 16. októbra. To však zároveň poskytuje príležitosť srbskému trénerovi aj niekoľko zaujímavých posíl získať.

Middlesbrough v minulej sezóne skončil až na sedemnástom mieste tabuľky a v tej aktuálnej by určite tiež rád zabojoval aspoň o účasť v play-off. Tradičné mužstvo prevzal skúsený Neil Warnock, ktorý naposledy pôsobil v Cardiffe. S tým sa mu nepodarilo uspieť v play-off Championship a tak šťastie skúsi s The Boro.

Watford – Middlesbrough (komentuje K. Jakubovič)

Predpokladané zostavy:
Watford: Foster; Dawson, Kabasele, Wilmot; Ngakia, Chalobah, Cleverley, Estupinan; Dele-Bashiru, Quina; Murray
Middlesbrough: Stojanovic; Dijksteel, Hall, Fry; Spence, Howson, Wing, Tavernier, Johnson; Fletcher, Assombalonga

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.