Novoročná lahôdka – čaká nás rozhodujúci zápas sezóny?

Nový kalendárny rok začína skutočne zostra, hneď v jeho úvode totiž anglická Premier League ponúkne obrovský šláger.

V súboji ťažkých váh totiž vyzve obhajca majstrovského titulu Manchester City na Etihad Stadium aktuálneho lídra súťaže Liverpool FC. Premier League tak čaká zápas, ktorý môže výrazne prehovoriť do šancí jednotlivých tímov zabojovať o titul.

Ešte pred pár týždňami sa zdalo, že Manchester City napriek skvelej forme Liverpoolu kráča pevným krokom za jeho obhajobou, dve ligové prehry po sebe (na trávniku Leicestru 1:2 a doma s Crystal Palace 2:3) však situáciu výrazne zmenili.

Guardiolovci sa po nich prepadli až na tretie miesto, na druhé sa posunul Tottenham (ktorý tiež rozhodne nemožno ešte z boja o trofej pre víťaza odpisovať), a na The Reds strácajú razom až sedem bodov.

Práve výsledok dnešného zápasu tak môže výrazne prehovoriť do šancí Citizens zabojovať o korunu pre najlepšieho. Prípadná prehra by totiž ich odstup od aktuálneho lídra zväčšila až na desať bodov.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Guardiola: Môžeme vyhrať

Aj preto ich španielsky manažér hovorí o tom, že “im pred zápasom nik neverí,” ale zároveň dodáva, že aj keď sa všetci pýtajú, čo ak prehráte, podľa neho dnes môžu vyhrať.

Kvality súpera si však uvedomuje aj Pep Guardiola, o čom svedčí aj aktuálna deväťzápasová séria ligových výhier The Reds v rade a zároveň fakt, že City s Liverpoolom nevyhralo v predchádzajúcich piatich zápasoch – dvoch v PL (3:4, 0:0), dvoch v Lige majstrov (0:3, 1:2) a jednom na International Champions Cupe (1:2)

“V tejto chvíli sú najlepším tímom v Európe vo vyrovnanosti ich výkonov a spôsobe, ako dokážu kontrolovať priebeh hry,” povedal pre BBC.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Klopp: Stále sú najlepší na svete

To isté si však napriek predchádzajúcim dvom zaváhaniam City myslí o svojom súperovi aj manažér Liverpoolu Jürgen Klopp.

“Sú stále najlepším tímom sveta,” povedal nemecký búrlivák a dodal: “Hrať proti City predstavuje jeden z najnáročnejších zápasov, aké môžete v modernom futbale zažiť.”

The Reds, ktorí čakajú na ligový primát od sezóny 1989/90, sú aktuálne jediným tímom v lige bez prehry a očakávania ich fanúšikov tak rastú každým kolom. Uvedomuje si to aj Klopp. “Je 3. januára a je to mimoriadne dôležitý zápas, povedal by som šesťbodový. Je to pre nich obrovská motivácia a my musíme byť na to pripravení.”

Čaká nás teda noc, o ktorej sa môže na konci ročníka hovoriť ako o tej, ktorá rozhodla. V zápasovom štúdiu privíta Marek Skáčik Andreja Perneckého, duelom vás bude sprevádzať Matúš Lukáč.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Top jedenástka

Na záver pridávame zaujímavý pohľad na najlepšiu kombinovanú jedenástku z hráčov oboch tímov podľa hlasovania fanúšikov na bbc.com. Kým pred prvým vzájomným zápasom v tejto sezóne sa do nej dostali len traja hráči The Reds, pred tým dnešným je ich už päť.