Citizens si bez problémov poradili s Wolves (Premier League 22. kolo)

Manchester City v dohrávke 22. kola “vybavil” Wolverhampton. Víťazstvo Sky Blues zariadil dvomi gólmi v prvom polčase Gabriel Jesus.

Manchester City – Wolverhampton Wanderers 3:0 (2:0)
Góly: 10. a 39.  Jesus, 78. Coady (VG)
ČK: 19. Boly

Mladé pušky Manchestru City mali prsty v prvom góle dnešného zápasu. Rýchlu akciu Citizens upratal do siete Brazílčan Gabriel Jesus. Fantastický cit pre rozohrávku predviedol francúzsky stopér Aymeric Laporte.

V 19. minúte prišiel zrejme rozhodujúci moment zápasu. Vlkov oslabil stopér Boly, ktorý dostal za podkopnutie červenú kartu. O dvadsať minút neskôr bolo ešte horšie. Brazílsky útočník v službách Manchestru zvýšil z pokutového kopu na 2:0 a bolo rozhodnuté.

Citizens si víťazstvo postrážili, v záverečnej dvadsaťminútovke ešte pridali posledný gól. Po centri Kevina De Bruyneho prekonal vlastného brankára stopér Conor Coady.