Copa América: Brazília a Kolumbia favoritmi na druhý triumf

Obhajca trofeje nastúpi v noci zo štvrtka na piatok nášho času na druhý zápas základnej skupiny. Kanárikovia sa pokúsia o dokonalý štart, po Venezuele sa im do cesty postavia futbalisti Peru.

Brazílčania by sa malo podľa papierových predpokladov zapotiť tentokrát o niečo viac. Na Estadio Olimpico Nilton Santos uvidíme reprízu posledného finále Copa América, v roku 2019 vyhrali žltozelení na Maracane 3:1. Favoritom na víťazstvo budú samozrejme aj dnes.

Hosťujúca krajina začala domáci turnaj suverénnym víťazstvom 3:0, proti Venezuele sa presadili Marquinhos, Gabriel a Neymar, ktorý premenil pokutový kop. Brazília sa okamžite dostala na prvé miesto tabuľky pred Kolumbiu a v ďalšom stretnutí si bude chcieť túto pozíciu poistiť.

Pre Peru pôjde o ostrý štart do turnaja, v prvom kole zverenci argentínskeho trénera Ricarda Garecu oddychovali. Tesne pred začiatkom Copa América absolvovali dva kvalifikačné zápasy. Kolumbii podľahli 0:3 a o štyri dni dokázali situáciu mierne vylepšiť víťazstvom s Ekvádorom.

O tri hodiny skôr uvidíme súboj veľkých rivalov, futbalisti Kolumbie si zmerajú sily s Venezuelou. Kolumbijčania zaknihovali na rozdiel od svojich susedov povinné víťazstvo s Ekvádorom, o ich tesnom víťazstve rozhodol v 42. minúte stredopoliar Bocy Juniors Edwin Cardona.

Vo vzájomných zápasoch je jednoznačne úspešnejšia Kolumbia, ktorá bude favoritom na zisk troch bodov aj dnes. Venezuela porazila odvekého rivala naposledy v roku 2015, v zatiaľ poslednom vzájomnom stretnutí na Copa América.

Prenosy z Copa América na DIGI SPORT 1
22:55 Kolumbia – Venezuela
1:55 Brazília – Peru
(oba zápasy komentuje D. Mucha)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.