Copa América: Kto v semifinále doplní Peru a Brazíliu?

Dvoch semifinalistov Copa América už poznáme. V noci zo soboty na nedeľu sa dozvieme kompletné zloženie tímov, ktoré zabojujú o medaile.

Argentína je až na úvodné zaváhanie s Čile (1:1) suverénna a dnes bude jasným favoritom na postup. Ekvádorčania nevyhrali na turnaji ani jeden zápas, do play-off postúpili vďaka trom remízam. Argentínu dokázal Ekvádor naposledy zdolať v roku 2015.

Odvtedy na seba dnešní súperi narazili trikrát. Všetky zápasy vyhrali pomerne s prehľadom La Albiceleste. Lionel Messi v nich zaznamenal štyri reprezentačné góly. Najväčšej hviezde Argentínčanov sa strelecky darí aj na tomto šampionáte, kde je s tromi gólmi priebežne najlepším strelcom turnaja. Copa América ešte vo svojej kariére nevyhral a teraz to hodlá napraviť.

O tri hodiny skôr je na programe atraktívny súboj Uruguaja s Kolumbiou, ktorý sľubuje oveľa vyrovnanejšiu bitku. Kolumbijčanom sa zatiaľ vôbec nedarí, zo skupiny B postúpili až z tretieho miesta. Z tohto dôvodu je miernym favoritom na postup Uruguaj, ktorý si v posledných dvoch stretnutiach dokázal udržať čisté konto.

Vpredu sa navyše opäť môže spoliehať na hviezdne ofenzívne duo Edinson Cavani – Luis Suárez, ktoré sa zatiaľ postaralo o tri góly. Kolumbii naopak najväčšia hviezda na šampionáte chýba. Jamés Rodriguez ostal v Európe a v týchto dňoch rieši, kde bude v budúcej sezóne hrať. Najpravdepodobnejší je prestup do milánskeho AC, s ktorým sa už vraj dohodol na osobných podmienkach.

Program štvrťfinále Copa América
23:55 Uruguaj – Kolumbia (M. Lukáč)
02:55 Argentína – Ekvádor (M. Petro)