Copa América: Uruguaj chce obrať Argentínu o ďalšie body

V noci z piatka na sobotu budeme svedkami šlágra skupiny A, v hlavnom meste Brazílie uvidíme súboj dvoch historicky najúspešnejších tímov Copa América. Na programe je však aj stretnutie Čile s Bolíviou.

V úvodnom zápase si sily zmerajú práve Čile a Bolívia. Pre Čile pôjde o druhý zápas na turnaji, v tom úvodnom získalo po remíze 1:1 cenný bod s Argentínou. Naopak, najväčším outsiderom skupiny Bolívijčanom sa nedarilo, keď nestačili na Paraguaj po výsledku 1:3, hoci až do 62. minúty viedli 1:0.

Pre tímy pôjde už o druhý vzájomný zápas v tomto roku, v marci sa v priateľskom stretnutí tešilo z triumfu 2:1 Čile, pred niekoľkými dňami sa v rámci kvalifikácie na MS body delili po výsledku 1:1.

Súboj bývalých spoluhráčov

Argentína si na Estádio Nacional de Brasília vo svojom druhom zápase na šampionáte zmeria sily s nevyspytateľnými futbalistami Uruguaja. La Albiceleste vstup do turnaja nevyšiel podľa predstáv, Argentína po góle Lionela Messiho z priameho kopu nakoniec iba remizovala s Čile 1:1. Uruguaj si dnes odbije premiéru.

Ani jeden z tímov neprežíva práve vydarené obdobie. Messiovci síce vrátane prípravných stretnutí neprehrali už 14 zápasov v rade, no z výhry sa netešili v predchádzajúcich troch ani raz, keď vždy len remizovali. Suárezovci prehrali z ostatných dvanástich duelov iba dva, z posledných piatich však zvíťazili jediný raz. Navyše, rovnako ako Argentína nevyhrali tri zápasy po sebe, v ktorých prehrali doma s Brazíliou a remizovali s Paraguajom i Venezuelou.

Zaujímavosťou je, že v súťažnom stretnutí sa tieto reprezentácie nestretli už takmer štyri roky, v septembri 2017 sa duel skončil bez gólov. Posledný raz proti sebe stáli v novembri 2019, v prípravnom stretnutí sa zrodil výsledok 2:2.

Argentínčania napriek nie príliš oslnivej forme ostávajú hlavným favoritom na postup z prvého miesta. Ideálne by pre nich bolo, ak by to potvrdili v priamom súboji s najväčším konkurentom. Uruguaj je s pätnástimi triumfami najúspešnejšou krajinou v histórii Copa América, trofej ale naposledy priniesol domov v roku 2011. Argentína ovládla šampionát štrnásťkrát.

Priame prenosy na DIGI SPORT 1

22:55 Čile – Bolívia 
1:55 Argentína – Uruguaj
(oba zápasy komentuje D. Mucha)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.