Copa América: Zvládne Messi a spol predposlednú prekážku?

Prvého finalistu Copa América poznáme. Domáci kanárici to zvládli a zabojujú o titul na Estádio do Maracanã. V noci spoznajú svojho posledného súpera.

Vo finále vyzvú Brazílčanov futbalisti Argentíny, alebo Kolumbie. Argentína postúpila do semifinále cez Ekvádor, ktorý zdolala rozdielom triedy. Lionel Messi mal prsty vo všetkých troch góloch.

34-ročný kapitán je so štyrmi gólmi najlepším strelcom turnaja. V piatich zápasoch bol štyrikrát zvolený za najlepšieho hráča zápasu. Copa América nikdy v kariére nezískal a teraz má jednu z posledných šancí.

Kolumbia je v semifinále aj napriek tomu, že na šampionáte v riadnom hracom čase vyhrala iba jeden zápas. Vo štvrťfinále vyradila Uruguaj po penaltovom rozstrele. Hrdinom rozstrelu sa stal brankár David Ospina, ktorý zlikvidoval pokusy Josého Gimenéza, respektíve Matiasa Vinu.

Kolumbíjčania sa pokúsia vynikajúci defenzívny výkon zopakovať a po hviezdnom útoku Uruguaja eliminovať aj ten argentínsky. V poslednom vzájomnom zápase na Copa América sa im to podarilo. V roku 2019 zdolali Messiho a spol 2:0 po góloch Rogera Martineza a Duvána Zapatu.

Semifinále Copa América o 2:55 na DIGI Sport 1
Argentína – Kolumbia (komentuje M. Skáčik)