Postará sa Crawley Town o ďalšie prekvapenie?

O poslednom osemfinalistovi sa rozhodne na Vitality Stadium v Bournemouthe, kde domáci výber privíta Crawley Town.

Minulosezónny účastník Premier League bude v súboji s tímom zo štvrtej ligy samozrejme jasným favoritom na postup. To bol však aj Leeds United, ktorý Crawley Town šokujúco podľahol 0:3. Bournemouth preto musí byť na pozore, podceniť hostí by sa mu nemuselo vyplatiť.

Hráči Crawley Town na tento ročník bez ohľadu na dnešný výsledok len tak nezabudnú. Poraziť premierleagový klub rozdielom triedy sa tímu zo štvrtej najvyššej súťaže predsa len nepodarí každý deň. Tri góly outsider pritom Leedsu nastrieľal v druhom dejstve za dvadsať minút. Formu potvrdzuje aj v League Two, kde neprehral ani jeden zápas z predchádzajúcich ôsmich.

Čo by za to dali futbalisti Bournemouthu, ktorí sa po remíze a dvoch prehrách prepadli na šieste miesto Championship. Boj o návrat do Premier League, ktorý je pre klub prioritou, tak bude pre The Cherries ešte poriadne náročný. Tabuľka na najvyšších priečkach, s výnimkou vedúceho Norwichu, ktorý má na miestach zaručujúcich priamy postup náskok siedmich bodov, je totiž poriadne natlačená. Či budú domáci šetriť sily na ligové boje, alebo sa nevzdajú šancu na postup medzi šestnástku najlepších tímov tohto ročníka FA Cupu, sa dozvieme už dnes večer.

Bournemouth – Crawley Town (komentuje K. Jakubovič)