Potvrdia kanonieri formu aj v derby?

Londýnsky Arsenal sa dnes večer pokúsi o štvrté ligové víťazstvo v rade, na Emirates Stadium sa mu v tom pokúsi zabrániť mestský rival.

The Gunners sa pravdepodobne dostali z najhoršieho. Tím Mikela Artetu sa chytil po víťazstve v prestížnom derby, v ktorom Arsenal zdolal na Boxing Day Chelsea 3:1 a odvtedy ťahá úspešnú šnúru. V Premier League následne vyhral ďalšie dva zápasy, oba na štadiónoch súpera. V poslednom zápase starého roka si poradil v Brightone, v úvodnom dueli nového zostrelil West Bromwich Albion.

Na dobré výkony nadviazal aj v FA Cupe. Na obranu Newcastlu útok Arsenalu dlho nedokázal nájsť recept a zápas musel ísť do predĺženia. V ňom sa presadil 20-ročný mladík Emile Smith Rowe a o pár minút neskôr aj kapitán Pierre-Emerick Aubameyang. Veľmi pozitívnou správou pre Mikela Artetu je, že kanonieri neinkasovali v predchádzajúcich troch dueloch ani jeden gól.

Teraz sa pokúsia potvrdiť dobré výsledky v súboji s Crystal Palace, ktorému sa záver roka vôbec nepodaril. V nabitom decembrovom programe vyhrali orly iba jeden zápas zo šiestich, kvôli čomu sa prepadli do druhej polovice tabuľky. Do nového roka však vykročili tou správnou nohou, keď si v domácom prostredí splnili povinnosť a porazili Sheffield United 2:0. V náročnej jarnej časti sezóny budú mať Eagles o starosť menej, v 3. kole sa po prehre s Wolverhamptonom rozlúčili s FA Cupom a tak sa Zaha a spol môžu naplno sústrediť na Premier League.

Arsenal FC – Crystal Palace (komentuje K. Jakubovič)