Uspeje konečne Derby v bitke o East Midlands?

Futbalový víkend na ostrovoch odštartujeme skutočnou futbalovou lahôdkou, v Pride Parku uvidíme bitku dvoch rivalov z East Midlands.

Derby County sa s Nottinghamom Forest pobije o stred tabuľky. Obe mužstvá sa momentálne nachádzajú v druhej polovici Championship, napriek tomu prežívajú najlepšie obdobie v sezóne.

Derby sa výrazne zlepšilo po vymenovaní Wayna Rooneyho do pozície hlavného trénera. Barani vyhrali šesť zápasov z ôsmich, vďaka čomu sa dostali zo zostupového pásma na osemnástu pozíciu, na ktorej aktuálne disponujú osembodovým náskokom.

Nottingham nazbieral v tomto ročníku ešte o dva body viac. Z ostatných šiestich zápasov sa výber Chrisa Hughtona tešil z víťazstva štyrikrát, naposledy zdolal Blackburn a Rotherham.

Hostia sú v posledných rokoch úspešnejší aj v bitke o East Midlands. Derby zvíťazilo naposledy v roku 2017, odvtedy vyhral Nottingham trikrát a posledné dva vzájomné zápasy sa skončili remízou 1:1. Naposledy boli The Rams blízko víťazstvu, v októbri viedli na City Ground v Nottinghame až do 64. minúty, po prihrávke Yatesa ale napokon vyrovnal Lyle Taylor.

Derby County – Nottingham Forest (komentuje K. Jakubovič)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.