O víkendový predkrm sa postará Championship

Futbalový víkend odštartuje piatkový súboj v druhej najvyššej anglickej súťaži. Piate kolo Championship zahájime v Pride Parku v Derby, kde si domáci barani zmerajú sily s bývalým účastníkom Premier League z Londýna.

Tím okolo Waynea Rooneyho sa pokúsi nadviazať na prvé víťazstvo sezóny, ktoré sa mu podarilo vybojovať pred reprezentačnou prestávkou v Norwichi. Prvý trojbodový zápis zariadila práve najväčšia hviezda The Rams, Rooney v 87. minúte zápasu potvrdil, že to má stále v nohe a fantastickým priamym kopom rozhodol o najtesnejšom víťazstve svojho tímu.

Watford vstúpil do novej sezóny o niečo lepšie. Zo štyroch zápasov vyťažil sedem bodov. Tesne pred reprezentačnou prestávkou si však nepripísal ani jediný. Z Readingu odchádzali sršne s dlhým nosom po tesnej prehre 0:1. V Pride Parku budú dúfať, že im reprezentačná pauza prišla vhod a po nej naštartujú ďalšiu víťaznú sériu.

Derby County – Watford (komentuje K. Jakubovič)

Predpokladané zostavy:
Derby: Marshall; Byrne, Evans, Davies, Clarke, Buchanan; Holmes, Knight, Shinnie, Bird; Rooney
Watford: Foster; Ngakia, Cathcart, Troost-Ekong, Wilmot, Sema; Garner, Chalobah, Cleverley; Sarr, Pedro