DIGI Sport Fantasy liga: Preview 12. kola

Pred reprezentačnou prestávkou sa odohrá ešte jedno kolo Premier League.

Hráči Fantasy tak musia byť znova pred víkendom v strehu, aby im nič podstatné v súvislosti so správou ich tímov neuniklo. Pomocnú ruku vám podáme aj dnes, ponúkame vám pár postrehov, ktoré vám môžu pomôcť.

V 12. kole bude jednoznačne tým najsledovanejším zápasom mestské manchesterské derby. To sa odohrá na Etihad Stadium a v pozícii favorita bude City, ktorého jadro tvoria až štyria najvyužívanejší hráči z top 10-tky.

Červených diablov nepribrzdil ani Juventus v Lige majstrov, ale trojbodový rezultát v ich prospech by bol veľkým prekvapením. Posledné meranie síl však v apríli vyhral práve Manchester United, ktorý otáčal z 0:2 na 3:2.

V sobotu je na programe aj malé londýnske derby. V Selhurst Parku sa predstaví Tottenham.

Čokoľvek iné ako dominantné víťazstvo by bolo prekvapením v súboji Liverpoolu a Fulhamu.  Neporazený tím hostí na Anfield nováčika, na ktorého konte je iba jeden plný bodový zásah.

Arsenal preverí iný nováčik – Wolverhampton a Chelsea nečaká jednoduchá úloha pri strete s rozbehnutým Evertonom.

V 12. kole veríme Robertovi Firminovi. The Reds hrajú doma so slabučkým Fulhamom, ktorý inkasoval už 29 gólov. Defenzívu tímu Slavišu Jokanoviča preveria esá ako Salah či Mané, ale duel s chalupármi by mal byť ideálnym odrazovým streleckým mostíkom pre Firmina.

Brazílčan nedal gól šesť duelov v rade a zatiaľ pri jeho mene svietia iba dva presné zásahy.  Vyše 9-miliónový hráč trocha zaostáva za očakávaniami vo Fantasy, ale palicu by sme nad ním určite nelámali, veď  39 bodov nie je žiadnou katastrofou. Navyše, Brazílčan sa môže pochváliť unikátnym primátom, a síce, ôsmimi čistými kontami.

Aj náš ďalší odporúčaný hráč do 12. kola pochádza z krajiny kanárikov. Felipe Anderson v minulom kole odohral fantastický a hlavne dvojgólový duel s Burnley. Pri zranení Jarmolenka by práve on mohol s Arnautovičom ťahať ofenzívu West Hamu. Nie že mohol, ono sa to od neho vyžaduje. Vynaložené desiatky miliónov zatiaľ posila z Ríma splatila len čiastočne.

Cez víkend  hrajú kladivári v Huddersfielde, kde to bude od domácich opäť o pozornej defenzíve. Jej odomknutie by mal znova režírovať Felipe Anderson, ktorý by bol dobrou investíciou aj z dlhodobého hľadiska, pretože The Hammers hrajú v roku 2018 s výnimkou jedného duelu so City iba s papierovo slabšími protivníkmi

Siedmim bodovo najlepším brankárom Premier League je Slovák Martin Dúbravka.  Viac bodov ako gólman Newcastlu získalo iba sexteto Ederson, Alisson, Pickford, Ryan, Patricio a Kepa.

Minisériu dvoch čistých štítov môžu straky natiahnuť aj v domácom zápase s Bournemouthom. Hostia prídu v dobrom rozpoložení s fungujúcou ofenzívou vyskladanou borcami ako Wilson, Brooks, Fraser či Stanislas (King je na listine maródov), ale v silách Newcastlu ďalšie čisté konto jednoznačne je. „Heca“ má iba 0,6% hráčov, čo je aspoň pre nás obrovským prekvapením.

Nezabúdajte, že do hry sa vracia Eden Hazard.  Na listinu zranených pribudli využívaní hráči ako Maddison, Welbeck, Hoedt,Capoue alebo Maguire, takže dianie okolo Premier League sledujte veľmi pozorne aj v posledných hodinách uzávierky.

V strede týždňa sa bojovalo v pohárovej Európe, čo znamená, že núdza o prekvapenia v zostavách asi nebude. Stačí ich len vychytať. Držíme vám v tom palce!